Życiowy sukces tenisistki Górnika Bytom

Magdalena Fręch z pewnością bardzo miło będzie wspominać ten rok. Tak wysoko w światowym rankingu WTA jeszcze nie była, a z pewnością jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa.

Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek
M Fręch

Magdalena Fręch w kraju nie ma sobie równych, bo dwa razy z rzędu zdobywała mistrzostwo Polski i to na kortach w Bytomiu. To jednak tylko odskocznia od turniejów, które rozgrywa na całym świecie. Zawodniczka Górnika Bytom wstydu nie przynosi i małymi krokami pnie się w światowym rankingu WTA.

Najnowsze notowanie przyniosło życiowy sukces. 23-latka w tej chwili jest 99. tenisistką na świecie! To potwierdzenie tego, że już zalicza się do światowej czołówki. Wejście do pierwszej setki zawsze smakuje wyjątkowo.

Fręch w porównaniu do ostatniego notowania zaliczyła awans aż o siedem miejsc. Możliwe, że ten rok ukończy jeszcze wyżej, bo chociażby strata do 98. Fiony Ferro to jedynie dwa punkty.

Zawodniczka Górnika ma za sobą całkiem udany występ w prestiżowym Indian Wells. Najpierw przebrnęła przez kwalifikacje, potem pokonała jedną rywalkę w turnieju głównym i dopiero w II rundzie musiała uznać wyższość Karoliny Pliskovej. Czeszka to aktualnie najlepsza tenisistka na świecie.

Magdalena Fręch w tym roku wygrała turniej WTA 125 w Concord. Miała także okazję rywalizować w kwalifikacjach do wielkoszlemowych turniejów French Open, Wimbledon i US Open.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon