112

Pożar w pustostanie. Budynek jest w trakcie wykwaterowywania

Previous Next

We wtorek, 24 listopada, doszło do pożaru w budynku przy ul. Olszewskiego 19 w dzielnicy Bobrek. Jaka była tego przyczyna i co stanie się z tym obiektem?

Reklama

Zaprószenie ognia w pustostanie

Dyspozytor bytomskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o 19:06. Na miejsce wysłano 4 zastępy straży pożarnej. Pożar miał miejsce w mieszkaniu na parterze, a jego źródłem były palące się śmieci. Miejsce akcji zostało zabezpieczone, a cały budynek oddymiono. Przebywająca w budynku lokatorka nie została ewakuowana. Nie stwierdzono także żadnych osób poszkodowanych.

Do incydentu doszło poprzez umyślne lub nieumyślne podpalenie ok. 1 mkw. śmieci, które znajdowały się w pustostanie. Sprawcami mogą być chuligani, którzy np. dla „zabawy” wrzucili niedopałek bądź petardę do pustego mieszkania. Podejrzenia padają również na osoby bezdomne, które często znajdują schronienie w takich miejscach i próbując się ogrzać zaprószają ogień.

Decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Bytomiu obiekt przy ul. Olszewskiego 19 będzie całkowicie wyłączony z użytkowania. Aktualnie następuje opróżnienie budynku z jego zabezpieczeniem. Ostatnia lokatorka ma przebywać w obiekcie do jutra. Bytomskie Mieszkania wskazały kobiecie inny lokal mieszkalny.

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.

Media społecznościowe

Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone