Judocy kończą rok sportowy i żegnają Janusz Wojnarowicza

Jest taki klub w Bytomiu, który nieprzerwanie od dziesięcioleci odnosi same sukcesy. Jego wychowankowie zdobywali medale olimpijskie, mistrzostwa świata, Europy i Polski. Dziś judocy Czarnych Bytom świętował zakończenie sportowego roku. Uroczystość połączona była tez z pożegnaniem kończącego czynną karierę sportową Janusza Wojnarowicza, który w ostatnich latach wspaniale reprezentował bytomski sport.

Bytomski4 1387570050

Uroczyste podsumowanie wyników sportowych w 2013 roku odbyło się na hali przy ulicy Łużyckiej. A jaki był ten rok dla naszych fighterów? Niezwykle udany! Największą niespodziankę sprawiła Arleta Podolak, która zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Świata Juniorek w Lublanie, wygrywając w finale przez waza-ari z Kanadyjką Catherine Beauchemin-Pinard. Było to pierwsze złoto juniorów na tej imprezie od 27 lat! Przed Arletą Mistrzostwo Świata juniorów zdobył tylko Rafał Kubacki w 1986 roku. Duże sukcesy nasi sportowcy osiągali też na terenie Polski. W kategorii senior, kobiety zdobyły złoty medal i tytuł Drużynowego Mistrza Polski takim samym wynikiem mogą się pochwalić mężczyźni. W kategoria młodzieżowcy: kobiety - srebrny medal i tytuł Drużynowego Wicemistrza Polski, mężczyźni - złoty medal i tytuł Drużynowego Mistrza Polski kategoria Junior: Kobiety - złoty medal i tytuł Drużynowego Mistrza Polski. Kategoria junior młodszy: kobiety - srebrny medal i tytuł Drużynowego Wicemistrza Polski, a mężczyźni - złoty medal i tytuł Drużynowego Mistrza Polski.

Dziś miała też miejsce uroczystość, która zasmuciła wszystkich fanów judo. Swoją karierę zakończył jeden z najlepszych obecnie judoków w Polsce Janusz Wojnarowicz. W czasie swojej kariery zawodniczej był członkiem kadry olimpijskiej i narodowej. Występował w dwóch kategoriach: +100 kg oraz open i właśnie w nich wielokrotnie sięgał po Mistrzostwo Polski. Do swoich życiowych sukcesów z pewnością może zaliczyć srebrny medal Mistrzostw Europy w Rotterdamie (2005) i Tampere (2006). W 2002, 2010 i w 2011 roku wywalczył brązowe medale Mistrzostw Europy. Dodatkowo zajął siódme miejsce podczas Mistrzostw Europy w Düsseldorfie (2003) oraz również siódme miejsce podczas Mistrzostw Świata w Osace (2003). Dwukrotnie reprezentował Polskę na igrzyskach olimpijskich w Pekinie i Londynie.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon