Bytom zacieśnia współpracę gospodarczą

Urząd Miejski w Bytomiu chce zacieśnić współpracę gospodarczą z rosyjskim miastem, Dmitrowem. Planowane działania mają być szansą dla bytomskich przedsiębiorców, a być może także początkiem działań gospodarczych na szerszą skalę.

Do 7 lutego bytomscy przedsiębiorcy mogą zgłaszać do Urzędu Miejskiego oferty współpracy gospodarczej z rosyjskim partnerem. Zgłoszone przez mieszkańców propozycje mają zostać przekazane instytucjom i firmom w Dmitrowie, podczas oficjalnej wizyty, którą bytomscy urzędnicy planują na przełom marca i kwietnia. Zgodnie z ich zapowiedziami otrzymać je mają wyłącznie podmioty zainteresowane współpracą z Polakami.

Tego rodzaju działania mają być szansą dla bytomskich biznesmenów, którzy będą mogli nawiązać współpracę bezpośrednio z daną firmą, omijając konieczność konkurowania z innymi oferentami w międzynarodowych targach lub eventach. Propozycja Urzędu ma więc skrócić i ułatwić nawiązywanie współpracy z przedsiębiorcami z Dmitrowa.

Rosyjskie firmy poszukują głównie partnerów z branż usługowych i górniczych, ale także dysponują ofertami pracy dla Polaków. Co z kolei partnerskie miasto może zaoferować nam? Dmitrow specjalizuje się w produkcji m.in. koparek, podnośników, obrabiarek, żelbetonowych konstrukcji mostowych, taśm aluminiowych do opakowań czy konfekcji odzieżowej.

Urząd Miejski dostrzega także dużą szansę dla bytomskich przedsiębiorców w sportowych pasjach i bogatej infrastrukturze sportowej rosyjskiego partnera.

Izabela Domogała, Naczelnik Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich UM, ma nadzieję, że na współpracy z jednym miastem się nie skończy - Może się okazać, że kontakty nawiązane w Dmitrowie zaowocują kontaktami w innych krajach. Właściciele dmitrowskich firm współpracują z partnerami z Holandii, Niemiec, Białorusi, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Izraela, Austrii, Szwecji, Francji, Chin, Finlandii, Hiszpanii, Włoch i Brazylii – mówi.

Oferty mieszkańcy mogą składać do 7 lutego (piątek), do godziny 14:00 w Wydziale Strategii i Funduszy Europejskich Urzędu Miejskiego w Bytomiu w pokoju 227 (tel: 32 283 62 43). Propozycje można nadsyłać także drogą elektroniczą na adres zp@um.bytom.pl.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski Śpiący Lew

Uszkodzonego przez wandali Śpiącego Lwa poddano konserwacji

Byt bytom plac zabaw

Plac zabaw i siłownia pod chmurką na Stroszku...

Byt restauracja sanepid kontrola

Do restauracji na Szombierkach wkroczył...

Byt schron przy ul spacerowej

Kolejne śląskie schrony wpisane do rejestru...

Byt szczepienie

Punkty szczepień przeciw COVID-19 w Bytomiu

Byt 03poli

Nowy radiowóz bytomskich policjantów

Bytomski5 1960069 465449916915782 1104509460 n

Rusza nabór elektroniczny do przedszkoli