2-letnie dziecko zmarło w Bytomiu. Jego 23-letnia matka została zatrzymana przez policję

Wczoraj, w czwartek 1 grudnia 2022 r., dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu otrzymał informację o prawdopodobnej śmierci dziecka. Niestety okazała się ona prawdziwa.

Pixabay
Małe dziecko (zdjęcie ilustracyjne)

W czwartek, 1 grudnia 2022 r., około godz. 16 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu otrzymał zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego dotyczące prawdopodobnej śmierci dziecka.

Śmierć niespełna 3-letniego dziecka w Bytomiu

Na miejsce, do jednego z mieszkań w dzielnicy Miechowice, niezwłocznie udali się policjanci, którzy podjęli akcję reanimacyjną. Niestety pomimo wysiłków mundurowych oraz załogi pogotowia ratunkowego, prawie 3-letnia dziewczynka nie odzyskała funkcji życiowych. Dziecko zmarło.

Na miejscu przeprowadzono czynności z udziałem prokuratora, a 23-letnia matka dziecka została zatrzymana. Prokuratura Rejonowa w Bytomiu wszczęła śledztwo, które ma wyjaśnić przyczyny śmierci dziecka.

- Matka dziecka została zatrzymana. Będą z jej udziałem wykonywane czynności procesowe w prokuraturze. Dzisiaj zostanie jej przedstawiony zarzut z artykułu 148 par. 1 Kodeksu Karnego, czyli pozbawienia życia dziecka - wyjaśnia w rozmowie z bytomskim.pl prokurator rejonowy w Bytomiu Marek Furdzik.

Przywoływany przez prokuratora paragraf mówi: "Kto zabija człowieka, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności."

Prawdopodobną przyczyną śmierci dziecka było uduszenie.

Jak się okazuje, matka dziewczynki sama zadzwoniła na numer alarmowy 112, informując o stanie córki.

Złodziej

Może Cię zainteresować:

Złodziej zrywał kobietom biżuterię w centrum Bytomia. Trafił do aresztu

Autor: Patryk Osadnik

28/11/2022

Bytom Odnaleziono zaginioną 14 latkę

Może Cię zainteresować:

Zaginiona 14-latka z Bytomia odnalazła się… w Niemczech

Autor: Redakcja Bytomski

24/11/2022

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon