Pędzikiem po stadionie [FOTO i VIDEO]

Obiekt GKS-u Szombierki kolejny raz zamienił się w tor rajdowy.

W niedzielę na terenach wokoło stadionu odbył się 1. Szombierki Rally Sprint. To pierwsza z czterech eliminacji amatorskich zawodów. Mógł w niej wystartować każdy, kto posiadał sprawny samochód, oc nw i dwa kaski, po jednym dla kierowcy i pilota. Trasa niedzielnego SRS liczyła ponad 2,5 km. Każda z załóg musiała pokonać ją cztery razy, lecz chętni mogli ją przejechać piąty raz.

Do udziału zgłosiło się blisko 60 załóg w czterech klasach. Na trasie można było zobaczyć zarówno malutkie fiaty 126p i Cinquecento oraz potężne Mitsubishi Lancery. Podczas przejazdu doszło do groźnie wyglądającego wypadku, w trakcie którego Honda Civic czołowo uderzyła w latarnię stojącą na zakręcie. Na szczęście załoga wyszła z samochodu bez kontuzji.

Klasyfikacje generalną wygrały maszyny dysponujące potworną mocą ponad 300 koni mechanicznych i stałym napędem na cztery koła, czyli dwa Mitsubishi Lancery EVO i Audi 90. Różnica między pierwszym miejscem, a drugim wynosiła zaledwie jedną sekundę i 38 setnych, natomiast trzeci zawodnik do pierwszego tracił jedynie dziewięć sekund co pokazuje jak zażarta i równa walka toczyła się o najwyższą lokatę.

Prócz przyglądania się zmaganiom kierowców publiczność mogła zobaczyć pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu bytomskich strażaków. Za pomocą specjalistycznego sprzętu otwarli Toyotę Corollę niczym konserwę i po wszystkim pocięli samochód na kawałki. Organizatorzy we współpracy z Oriwol Autosport przygotowali również pokaz driftu, czyli jazdy bokiem w kontrolowanym poślizgu, podczas której często towarzyszą kłęby białego dymu.

Ponieważ zawody odbywały się pierwszego czerwca, specjalne atrakcie czekały także dla dzieci. Czekały motoryzacyjne kolorowanki, a nawet prawdziwe auto, na którym maluchy mogły odbić swoje małe dłonie. Oprócz tego, podobnie jak w wielu miejscach tego dnia, dzieciakom malowano buźki w kolorowe wzory.

Kolejna edycja SRS odbędzie się 27 lipca.

{gallery}galerie-news/2014/szombierki-rally-sprint{/gallery}

fot. D. Grabowski

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon