Zagrodnik rozpoczął walkę o igrzyska olimpijskie

Bytomski judoka w Madrycie zajął drugie miejsce, co jest świetną zapowiedzią jego kolejnych startów. Przed nim jednak jeszcze długa droga, aby zapewnić sobie start w Rio de Janeiro.

Za cztery lata odbędą się kolejne letnie igrzyska olimpijskie. Tym razem gospodarzem imprezy będzie Rio de Janeiro. Być może w Brazylii zobaczymy w akcji bytomskich judoków, ale najpierw muszą wywalczyć sobie kwalifikację.

W miniony weekend odbył się pierwszy turniej kwalifikacyjny. Zawodnicy zjechali się do Madrytu na turniej z kategorii "Open", który zalicza się do najsłabiej punktowanych. Tam ze świetnej strony pokazał się Paweł Zagrodnik.

Judoka GKS Czarni Bytom rywalizuje w kategorii do 66 kg. Madrycki turniej zaczął od pojedynku z Mathiasem Boucherem, którego pokonał na kary. Potem poszło z górki, bo zwyciężał kolejno z Adrianem Fernandezem Labrado (przez ippon), Diego Cressim (przez yuko) oraz Adrienem Bourguignone (przez waza-ari).

Bytomski sportowiec znalazł się zatem w wielkim finale. Tam już nie dał rady sprostać Dzmitriemu Shershanowi. Białorusin pokonał Zagrodnika przez ippon.

Drugie miejsce i tak jest znakomitym wynikiem zawodnika Czarnych Bytom. Efekt jest taki, że pierwszy turniej kwalifikacji do IO ukończył z 60 punktami na koncie.

Na tej samej imprezie startowały jeszcze dwie zawodniczki z bytomskiego klubu. W drugiej rundzie odpadła Ewa Konieczny, a z kolei Arleta Podolak zakończyła zmagania już na pierwszym etapie.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt beata pacut bytom

Beata Pacut nie przerwała passy dnia bez medalu...

Byt p18bbo6hm61mm31puc1nv1r3b1hk33

Wybitny judoka honorowym obywatelem

Byt podolak pacut

Judo: nie ma mocnych na bytomskie dziewczyny

Bytomski5 3p18jltif7s15sb1vunoo6rd1psa7

Sukces Czarnych Bytom

Bytomski4 1389562589

Mistrzostwa Śląska w Judo odbyły się w Bytomiu

Bytomski4 1387570050

Judocy kończą rok sportowy i żegnają Janusz...

Bytomski4 czar hal

Czarni Bytom zdobyli 13 medali