FUTURE weszło do Bytomia

W Stolarzowicach działa Centrum Edukacyjne Future. To potężna instytucja edukacyjna oferująca wiele różnych kursów. Co robi i jak działa w Stolarzowicach? Zapraszamy do naszej rozmowy z dr hab. Alicją Gałązka – dyrektorem i właścicielką CE FUTURE.

Bytomski5 10330424 890043104346583 3862917153406974817 n

Bytomski.pl - Już od 20 lat Centrum Edukacyjne Future prowadzi bogatą działalność edukacyjną na ternie powiatu Tarnogórskiego oraz na teranie Zabrza a od niedawna również w Stolarzowicach i wciąż dynamicznie się rozwija proponując coraz szerszą gamę zajęć dla osób w każdym niemal wieku. Co trzeba zrobić by pozostać na rynku przez tyle lat mimo coraz większej konkurencji?

A.G. - Myślę, że dla nas najważniejsza jest wysoka jakość proponowanych usług , kreatywność i nieustanny rozwój adekwatny do zmieniających się na rynku potrzeb oraz aktywny udział w projektach światowych, które wyznaczają trendy współczesnej edukacji

Bytomski.pl - Zacznijmy od wakacji. Zbliża się koniec roku szkolnego czy w swojej ofercie przewidzieliście coś również na ten czas?

A.G. - Oczywiście, pracujemy cały rok. Wakacje to ten czas gdzie w swojej ofercie mam m.in. intensywne kursy językowe np. dla osób wyjeżdżających na urlopy. Oprócz tego dla naszych najmłodszych przygotowaliśmy Półkolonie, które będą się odbywały w Tarnowskich Górach i Stolarzowicach. Program dla dzieci jest bardzo urozmaicony, ciekawy i na pewno pobyt u nas będzie bardzo atrakcyjny. W ramach półkolonii dzieci odbędą „Podróż po Europie”, poznawać będą podstawowe zwroty, kuchnię oraz kulturę krajów europejskich, ponadto będą poznawały zjawiska zachodzące w przyrodzie poprzez różnego rodzaju eksperymenty i doświadczenia. Nie zabraknie gier i zabaw na świeżym powietrzu. Przy okazji rozpoczynających się wakacji pragnę zaprosić wszystkich na Piknik Rodzinny Centrum Edukacyjnego FUTURE do Stolarzowic na boisko piłkarskie Tempa. Przygotowaliśmy bardzo dużo atrakcji nie tylko dla dzieci ale również dla rodziców oraz dziadków. Podczas trwania pikniku zapoznać się będzie można bliżej z nasza ofertą oraz wziąć udział w losowaniu atrakcyjnych nagród, m.in. kursów CE FUTURE.

Bytomski.pl - Przez wiele lat Future kojarzono przede wszystkim ze Szkoła Językową z wieloletnią tradycją i doświadczeniem, ale w tej chwili to potężna instytucja edukacyjna oferująca wiele różnych kursów. Co Państwo proponujecie?

A.G. - Mamy wiele do zaoferowania. Od kilku lat prowadzimy Niepubliczne Dwujęzyczne Przedszkole, w którym dzieci już od 2 roku życia - uczą się jednocześnie języka angielskiego i polskiego. Zajęcia prowadzone są w większości w języku angielskim, a dzieciaki w sposób zupełnie naturalny go przyswajają. Warto dodać, że mózg dziecka najsprawniej przyswaja każdy język do 6 roku życia i warto ten czas wykorzystać na rozpoczęcie edukacji lingwistycznej. To niesamowity sukces, kiedy słyszę dzieciaki po 3 latach pobytu w naszym przedszkolu, które doskonale radzą sobie .z komunikacją w języku angielskim. Oprócz tego proponujemy zajęcia z zakresu skutecznego czytania, zapamiętywania i uczenia się tzw. efektywna nauka dla dzieci i młodzieży a dla dorosłych kurs efektywnego czytania i zapamiętywania. Od tego roku mamy również kurs Musical Babies dla mam z dziećmi już od 6 miesiąca życia. Stale wzbogacamy naszą ofertę w odpowiedzi na zapotrzebowanie ze strony przyszłych kursantów. W 2013 roku otworzyliśmy nowy oddział w Bytomiu – Stolarzowicach oraz Fabrykę Kreatywności. Bardzo dużą popularnością cieszą się warsztaty twórcze rozwijające kreatywności i wyobraźnie m.in. warsztaty teatralne, plastyczne, drama w rozwoju kreatywności, joga dla dzieci i wiele, wiele innych. W Stolarzowicach planujemy również od września otworzyć Europejską Akademie Przedszkolaka -poranne zajęcia dla dzieci od 2 do 5 lat. Jest to propozycja dla dzieci, które nie znalazły miejsca w innych przedszkolach.

Bytomski.pl - Co uważa Pani za największy działalności FUTURE?

A.G. - Cieszę się, że wciąż jesteśmy na rynku i ciągle cos nowego robimy. Realizujemy kilka międzynarodowych projektów badawczych z uniwersytetami zagranicznymi dotyczących kreatywnego nauczania, neurodydaktyki oraz dramy. Od roku wraz z WSZiL prowadzimy studia podyplomowe Coaching i NLP wg autorskiego programu akredytowanego przez Międzynarodowe Stowarzyszenie ICI. Wraz z Naczelną Izbą Lekarską i Ministerstwem Zdrowia realizujemy ogromny Ogólnopolski Projekt Szkoleniowy dla lekarzy do 35 r życia , prowadzimy Śląską Szkołę Dramy, która szkoli nauczycieli i trenerów z całego kraju, realizujemy projekty unijne i wiele więcej…Zachęcam do zapoznania się z naszą bogatą ofertą.

Bytomski.pl - Wiem, że działa Pani również aktywnie za granicą? Czy jest to również związane z FUTURE?

A.G. - Tak, to prawda jestem koordynatorem i trenerem wielu międzynarodowych projektów badawczych i szkoleniowych. Niewątpliwie wielkim sukcesem jest fakt, że nasza autorska metoda nauczania języków obcych FLS realizowana w kilkudziesięciu ośrodkach w Polsce wzbudza ogromne zainteresowanie w wielu krajach na świecie. Kiedy robię prezentacje lub prowadzę międzynarodowe kursy w Anglii , Francji czy USA to jestem dumna, że stworzyliśmy coś na miarę światowych standardów.

Bytomski.pl – Dziękujemy za rozmowę.

A.G. - Ja również dziękuję i zapraszam Państwa na nasza stronę www.future.edu.pl

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytom pomoc dla Ukrainy

Bytomianie pomagają Ukraińcom

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów

Remont EC Szombierki dofinansowany z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji?

Remont EC Szombierki dofinansowany z funduszu UE?

Oczyszczalnia bobrek

Oczyszczalnia do likwidacji. Zastąpi ją przepompownia

Orszak Trzech Króli w Bytomiu

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Bytomia

Bytom nowe wiaty przystankowe

Nowe wiaty przystankowe w Bytomiu. Gdzie stanęły?

Kontrola obowiązku noszenia maseczek w Katowicach

Bytomianin dziękuje policjantom i strażnikom miejskim