Mini-siłownia i park linowy w Szombierkach

Tuż obok „Hali na Skarpie” powstaje zewnętrzna mini-siłownia połączona z parkiem linowym. Będą trzy warianty tras o zróżnicowanych poziomach trudności oraz 17 przyrządów do ćwiczeń dla dzieci i młodzieży.

Inwestycja realizowana w ramach zadania „Regionalne Centrum Sportu Na Skarpie – rozbudowa infrastruktury okołoturystycznej miasta Bytom” ma zostać ukończona już wkrótce. Na celu ma uatrakcyjnienie terenów w okolicy stadionu i Hali, a także zachęcenie mieszkańców do wypoczynku na świeżym powietrzu. Projekt jest dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a koszt jego realizacji wynosi 452 640 zł.

To nie koniec inwestycji w Szombierkach. Prawie zakończone zostały już prace związane z adaptacją akustyczną hali przy ul. Frycza-Modrzewskiego. Remont ma zlikwidować źródła szumu w „Hali na Skarpie”, co pozwoli na organizowanie tam większych imprez. Adaptacja także została dofinansowana ze środków unijnych, a jej koszt wyniósł 895 440 zł.

Z inwestycji najbardziej zadowolony wydaje się być były prezydent Piotr Koj. Na swoim blogu poświęcił temu nawet osobny post, w którym przypomina, że projekty powstały za jego prezydentury. - Po raz kolejny z satysfakcją odnotowuję, że rozpoczęte w trakcie moich kadencji projekty są realizowane – pisze Piotr Koj.

W sumie realizacja dwóch projektów będzie kosztowała 1 mln 348 tysięcy zł.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Uchodźcy z Ukrainy w Bytomiu

Bytom gości uchodźców. Przyjechało ponad 50 Ukraińców

Przywrócono połączenie Bytom-Gliwice

Ponad 4500 pasażerów połączenia kolejowego Bytom-Gliwice

Koci Gościniec w Bytomiu

Bytomski Koci Gościniec w tarapatach

Aula Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej przed i po remoncie

Najpiękniejsza sala koncertowa Bytomia po renowacji

Bytom. Urząd Miejski

Bytom drugi od końca w Rankingu Gmin Województwa Śląskiego

Zrzutka - Pomóż mi uratować Mamę

Bytomiankę czeka operacja za 150 tys. zł...

Nowe skrzyżowanie ulicy Zabrzańskiej, a co z...