Nowi inwestorzy w strefie

Bytomska Strefa Aktywności Gospodarczej zyskała nowych inwestorów. W zakładach, które planują zbudować, powstanie minimum 80 nowych miejsc pracy.

BSAG zapowiada się na najbardziej udany projekt gospodarczy urzędującego prezydenta. Dotąd na dzierżawę działek objętych strefą zdecydowały się cztery firmy: Gas Engineering, Integra, Quinto i Celma. Każda z nich w ciągu najbliższych lat ma wybudować całkowicie nowe obiekty, w których znajdzie pracę prawie 150 osób. Łącznie na ten cel wydadzą 7 milionów złotych.

We wrześniu odbył się przetarg na kolejne dwie nieruchomości w BSAG. Pierwsza położona przy autostradzie A1 i obwodnicy północnej, druga na terenach dawnej kopalni Rozbark. Urząd Miejski zakończył negocjacje z oferentami, dlatego w tym tygodniu prezydent podpisał umowy z oboma inwestorami.

Przy ulicy Hajdy, na terenie o powierzchni 1,3 ha firma w2w2 z Rudy Śląskiej planuje wybudować "Galerię Dom i Ogród". Będą się na nią składać hala sprzedaży o powierzchni 1700 m2, hale magazynowe o powierzchni 3000 m2 i parking. We wspomnianych obiektach będzie prowadzona sprzedaż materiałów budowlanych. Inwestycja ma kosztować 1,7 mln zł i dać pracę 33 osobom.

Z kolei na dwuhektarowym obszarze na terenach dawnej kopalni Rozbark zainwestuje spółka SKB z Radomska. - Nasza grupa kapitałowa działa w różnych branżach, a tutaj będziemy skupiać się na produkcji i na nowych technologiach. Działamy w branży automotive i jesteśmy producentem mostów i osi napędowych dla przemysłu motoryzacyjnego, rolniczego i górniczego - wyjaśnił Bartłomiej Dobosz, prezes SKB. Na decyzję o zlokalizowaniu inwestycji firmy właśnie w Bytomiu wpłynęły korzystne warunki oferowane przez BSAG, a także bliskość innych przedsiębiorstw z branży automotive. Zakład SKB o powierzchni ok. 1500 m2 powstanie kosztem 1,5 mln zł i zatrudni minimum 45 osób.

Co więcej w kolejnych etapach SKB zamierza rozbudować swoje obiekty, a także uruchomić w nich centrum badawczo rozwojowe. - Zobaczymy czy się uda. To zależy od tego, czy będą środki unijne, które pozwolą nam w kolejnych krokach takie centrum nowych technologii otworzyć - tłumaczy Dobosz.

W Bytomskiej Strefie Aktywności Gospodarczej pozostała już tylko jedna wolna nieruchomość. To teren przy ul. Dworskiej o powierzchni 0,9 ha. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego mogą na nim powstać obiekty usługowe, produkcyjne oraz składy i magazyny. Przetarg na jego dzierżawę w ramach BSAG nie został jeszcze ogłoszony.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon