ZNOWU czołowe zderzenie na obwodnicy

Kolejny raz doszło do wypadku w rejonie węzła obwodnicy północnej z ul. Celną. Doszło tam do zderzenia dwóch pojazdów. To felerny odcinek, na którym ciągle dochodzi do podobnych zdarzeń.

{gallery}galerie-news/2014/wypadek-obwodnica{/gallery}

W czwartek około godziny 8:00 na wysokości zjazdu z obwodnicy na ul. Celną zderzył się samochód marki Audi z dostawczą KIA. 62-letni kierowca Audi nie zachował należytej ostrożności i zjechał na przeciwny pas, a następnie uderzył w bok nadjeżdżającego pojazdu. W wyniku zdarzenia poniósł obrażenia ciała i został przewieziony do szpitala. 57-letni kierowca KIA nie został ranny. Teraz okoliczności wypadku wyjaśniają bytomscy śledczy.

To kolejny raz, kiedy dokładnie w tym samym miejscu dochodzi do takiego zdarzenia. Od miesięcy w serwisie i gazecie piszemy, że węzeł obwodnicy i Celnej został źle zaprojektowany, ponieważ kierowcy jadący w stronę Piekar notorycznie popełniają na nim błędy, w wyniku których zjeżdżają na pas w stronę Gliwic. O kolizjach tego typu informowaliśmy m.in. w sierpniu i dwukrotnie w kwietniu, natomiast na forum i Facebooku internauci donoszą, że wielokrotnie byli zmuszeni uciekać na tym odcinku przed kierowcami jadącym na czołowe. Z kolei urzędnicy zasłaniają się rozporządzeniami ministra transportu, według których wybudowano skrzyżowanie. Mimo to jednak coś powoduje, że do czołowych zderzeń dochodzi tam częściej, niż na jakiejkolwiek innej drodze w Bytomiu. Powinno to dawać do myślenia urzędnikom.

Jak to bywa w naszych czasach, na Facebooku założono stronę "Chcemy bezpiecznej obwodnicy Bytomia" która wzywa Miejski Zarząd Dróg i Mostów do poprawy bezpieczeństwa na węźle z Celną. Wystarczył jeden dzień i internauci zapisani do protestu wrzucili zdjęcia z kolejnego incydentu w tym miejscu. Wojciech Wojt Woźnica opublikował zdjęcia samochodu, który wjechał na wysepkę rozdzielającą pasy i uderzył w latarnię. Można je zobaczyć poniżej. Natomiast Grzegorz Biskup napisał posta: "Sam często tam jeżdże około 10 razy wpadali tam na mnie. Przypatrywałem się tam oznakowanie jest ok. Podwójna ciągła nakaz jazdy z prawej strony. O co tam chodzi? Myśle że może nieuaktualnione mapy w nawigacjach? Niektórzy nie patrzą na nic ino im ufajá bezgranicznie".

{gallery}galerie-news/2014/wypadek-obw-wojt{/gallery}

Jeśli byliście świadkami podobnych zdarzeń na obwodnicy napiszcie nam o nich w komentarzach, na FB lub na maila redakcja@bytomski.pl. Wyślijcie nam też zdjęcia bądź filmy z kamerek jeśli takowymi dysponujecie.


foto: KMP Bytom / Wojciech Wojt Woznica

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon