Wreszcie poprawiono felerny węzeł

Na węźle Obwodnicy Północnej z ul. Celną ciągle dochodziło do kolizji. Kierowcy jadący w stronę Piekar notorycznie wjeżdżali na przeciwny pas doprowadzając do groźnych sytuacji. MZDiM wreszcie zabrał się za wykonanie dodatkowych zabezpieczeń.

{gallery}galerie-news/2015/01/bariery-obwodnica{/gallery}

Wielokrotnie pisaliśmy o kolizjach, do których dochodziło zawsze w tym samym miejscu - na pasie Obwodnicy Północnej w stronę Gliwic. Kierowcy z jakiś względów ciągle wjeżdżali na niego, zmierzając wprost na nadjeżdżające z naprzeciwka pojazdy. W sieci pojawiały się nawet nagrania z samochodowych kamer ze zdarzeń w tym miejscu.

{youtube}ffoGkAAASPQ{/youtube}

{youtube}cuM3g5tAR-8{/youtube}

Drogowcy długo obstawali przy stanowisku, że skrzyżowanie zostało zaprojektowane we właściwy sposób i nie zamierzali nic na nim zmieniać. Jednak pod koniec zeszłego roku na jezdni przed felernym węzłem namalowano linie P-6a ostrzegające o zbliżaniu się do odcinka, na którym obowiązuje zakaz wyprzedzania oraz nakazujące powrót na prawy pas ruchu. Wraz z początkiem 2015 roku na "podwójnej ciągłej" pojawiły się gumowe separatory, fizycznie uniemożliwiające przejechanie na przeciwny pas. Takie rozwiązanie sugerowało wielu internautów na naszym forum i Facebooku. Jak widać Miejski Zarząd Dróg i Mostów przychylił się do ich opinii.

Teraz, po wykonaniu dodatkowych zabezpieczeń na obwodnicy, z pewnością wzrosło bezpieczeństwo i już więcej nie powinniśmy słyszeć o kolejnych czołowych zderzeniach na tym odcinku drogi.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon