Czołowe na Obwodnicy. Zabezpieczenia nie pomogły.

Wprowadzone zabezpieczenia na węźle Obwodnicy i ul. Celnej jednak nie zdały egzaminu. Wczoraj znów doszło tam do kolizji.

Zaledwie przed tygodniem pisaliśmy o zamontowaniu przez Miejski Zarząd Dróg i Mostów dodatkowych zabezpieczeń w rejonie skrzyżowania Obwodnicy Północnej i ul. Celnej. Miały one zapobiec kolejnym kolizjom, do których notorycznie dochodzi na tym odcinku drogi. Zmieniono oznakowanie poziome i zamontowano gumowe separatory na podwójnej ciągłej linii między pasami.

Nie trzeba było długo czekać na przetestowanie wprowadzonych zmian przez kierowców. W niedzielę około godziny 15:00 doszło do groźnego wypadku. Identycznie jak w wielu poprzednich przypadkach, doszło do niego na pasie w stronę Gliwic. Kierujący samochodem Audi A4 68-latek zjechał na przeciwległy pas jezdni w skutek czego czołowo zderzył się z przepisowo jadącym Volkswagenem Vento. Kierująca samochodem 24-latka doznała ogólnych potłuczeń, a jej 55-letnia pasażerka złamała dwa żebra - obie trafiły do szpitala. Bytomscy śledczy wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia.

Wygląda na to, że MZDiM będzie musiał zastanowić się nad innymi rozwiązaniami zapewnienia bezpieczeństwa na felernym odcinku Obwodnicy Północnej.

{youtube}ffoGkAAASPQ{/youtube}

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

ZNOWU czołowe zderzenie na obwodnicy

Cudem uniknął czołowego [VIDEO]

Wreszcie poprawiono felerny węzeł

Bytomski5 kolizja celna

Czołowe zderzenie na obwodnicy - ZNOWU!

Bytomski5 39 224231

Czołowe zderzenie na obwodnicy

Byt ok

Wypadek na ul. Chorzowskiej. DK79 w kierunku...

Byt wypadekk

Śmiertelny wypadek na granicy Piekar Śląskich i...