Sztuka wysoka na ulicy

Dziś wieczorem ulica Jainty zamieni się w galerię malarstwa, grafiki i innych technik. O 20:00 ruszy 16. Festiwal Sztuki Wysokiej!

Byt festiwal sztuki wysokiej2012

Festiwal organizowany przez galerię Stalowe Anioły już na stałe wpisał się w kalendarz cyklicznych imprez w Bytomiu. Za każdym razem organizatorzy dają uczestnikom możliwość obcowania z przeróżnymi formami artystycznego wyrazu. Prezentują zarówno prace starych mistrzów, jak i młodych artystów, w ten sposób zderzając ze sobą postawy twórcze kilku pokoleń. Co więcej podziwianiu sztuki na bytomskim festiwalu zawsze towarzyszy muzyka i spektakle teatru tańca.

W tym roku swoje prace na Festiwalu Sztuki Wysokiej wystawi ponad setka artystów. Podczas imprezy odbędą się koncerty wybitnego polskiego gitarzysty flamenco Miguela Czachowskiego i NOTOPOP oraz spektakl "Za mgłą" w choreografii Sylwii Hefczyńskiej-Lewandowskiej. Ponadto organizatorzy zaplanowali projekcje filmów.

Festiwal pierwotnie odbywał się w najwęższej bytomskiej uliczce - Zaułku pomiędzy Rynkiem a ul. Dzieci Lwowskich. Przez lata rozrósł się do tego stopnia, że organizatorzy musieli rozejrzeć się za inną lokalizacją. Przez kilka lat impreza odbywała się w Elektrociepłowni Szombierki, lecz po tym jak koncern Fortum zaprzestał udostępniać obiekt na potrzeby wydarzeń kulturalnych, festiwal wrócił do Śródmieścia. Wzorem poprzedniej edycji odbędzie się na ulicy Jainty, przy której mieści się Galeria Stalowe Anioły.

fot. Materiały organizatora

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski5 3p18qe7bana1e3curuukh1qol1v5dq

Festiwal Sztuki Wysokiej po raz piętnasty

Remont Zaułka

Najstarsza i... najwęższa ulica Bytomia przechodzi odnowę

Die Wespe

Niemcy kręcą serial w klimatycznym bytomskim pubie

30 wosp

Trwa finał WOŚP w Bytomiu. Co będzie się działo?

Mural kwk rozbark 01

Artyści ozdobili mur kopalni

Byt teatr2

Jedna przestrzeń: teatr i taniec. Dni otwarte...

Byt 4

Boska primadonna czy boski potwór? Wielkie...