Śmierć na obwodnicy. Ranna przetransportowana śmigłowcem [VIDEO]

djembed

Dziś rano na obwodnicy Bytomia i Piekar Śląskich doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. W wyniku kolizji jedna osoba zmarła, a druga została przetransportowana śmigłowcem do szpitala.

Około 7:30 na al. Jana Pawła II 35-letnia kobieta kierująca Volkswagenem na łuku drogi z niewyjaśnionych przyczyn przejechała przez pas zieleni na przeciwległy pas ruchu. W efekcie doszło do zderzenia z Audi kierowanym przez 39-letniego bytomianina. Niestety pasażer Volkswagena, mieszkaniec powiatu lublinieckiego, zginął na miejscu, natomiast kierująca pojazdem w stanie ciężkim została przetransportowana śmigłowcem do szpitala. Kierowca Audi również został ranny i trafił do szpitala. Z powodu wypadku droga została zablokowana na kilka godzin. Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśniają teraz bytomscy policjanci w prowadzonym postępowaniu przygotowawczym.

Nie jest to pierwszy tak poważny wypadek, do którego doszło w tym miejscu. Łuk obwodnicy jest źle wyprofilowany, a na pasie zieleni brakuje barier energochłonnych, uniemożliwiających przejechanie na przeciwległy pas ruchu. Pomimo zdarzających się tam groźnych zdarzeń, przez lata miasto nie zdecydowało się na zabezpieczenie tego odcinka. Rok temu w internecie pojawiło się nagranie, na którym kierowca cudem uniknął kolizji na łuku alei Jana Pawła II:

djembed

Fotografie i video: KMP Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt nissan1

Bytom. Wypadek na skrzyżowaniu ulic...

Byt bariery obwodnica 1

Czołowe na Obwodnicy. Zabezpieczenia nie pomogły.

Wypadek na Wrocławskiej

Bytomski5 wypwroc

Dwie starsze kobiety potrącone

Bytomski5 kolizja celna

Czołowe zderzenie na obwodnicy - ZNOWU!

Bytomski4 wyp smier

Rowerzysta śmiertelnie potrącony

Bytomski4 wolskiego mapa

Centrum: Pijany wjechał w grupę ludzi