Zawyżone ceny wody i nietrafione inwestycje [VIDEO]

Opozycyjni radni wraz z prezesem Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej grzmią: ceny wody w Bytomiu są za wysokie, a miejski dostawca pakuje się w niepotrzebne i kosztowne inwestycje.

Byt konferencja po bpk

Radni Michał Bieda i Mariusz Wołosz wraz z Markiem Stalmachem z GSM oraz Januszem Wójcickim zwołali konferencję prasową, na której ostro skrytykowali działalność Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego, które jest jedynym w naszym mieście dostawcą bieżącej wody i odbiorcą ścieków. Ich zdaniem niepotrzebnie podniesiono ceny na początku tego roku, gdyż od 2013 roku firma uzyskała przeszło 10 milionów złotych nadwyżki finansowej z działalności wodno-kanalizacyjnej. Przedstawiciele opozycji do spółki z prezesem spółdzielni podali w wątpliwość też różne przedsięwzięcia BPK, które dotąd nie przyniosły przedsiębiorstwu żadnych korzyści, natomiast wygenerowały koszty. W tym kontekście wskazywali m.in. na zakup ujęcia wody w Tarnowskich Górach za 14,5 mln zł, które w pierwszym półroczu przyniosło już 400 tys. zł strat, a rozważana budowa rurociągu do Bytomia ma kosztować kolejne kilkadziesiąt milionów złotych oraz zaangażowanie w spółkę Bytomski Sport, której celem jest budowa nowego stadionu dla Polonii Bytom.

Radni Platformy Obywatelskiej od około roku badają sytuację finansową BPK. W sumie złożyli kilkadziesiąt interpelacji, dzięki czemu uzyskali kilkaset stron dokumentów, których analizę przedstawili podczas niedawnej konferencji. Pełen zapis tego wydarzenia można obejrzeć poniżej:

djembed

Przeczytaj też: Piotr Koj: Trudne pytania bez odpowiedzi, czyli o kondycji BPK

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Najwyzsza izba kontroli logo

Radni Bartyli chcą kontroli NIK. Wcześniej wyśmiewali izbę

Byt bpk z dolu

Województwo chce bytomskie wodociągi

Byt pec bpk

Prywatyzacji PEC i BPK nie będzie

Byt bpk z dolu

Prokuratura: wiceprezes BPK otrzymała 2 zarzuty

Byt bpk

Wiceprezes BPK zatrzymana przez CBA

Byt zenon przywara

Nowy prezes BPK stracił mandat radnego

Byt zenon przywara

Były wiceprezydent na fotelu prezesa