Sztuczna murawa już w Szombierkach

Zaniedbane boisko boczne przy stadionie w Szombierkach przeszło prawdziwą metamorfozę. Z zarośniętej łąki przeistoczyło się w nowoczesny obiekt treningowy. To jednak nie koniec zmian w tym miejscu.

Byt boisko sztuczna szombierki

Ta cześć Szombierek, to najbardziej sportowa część naszego miasta. Zaraz obok siebie istnieje tu stadion, który swojego czasu posiadał widownię na 30 tys. miejsc, nowa hala widowiskowo-sportowa ze ścianką wspinaczkową i siłownią oraz 9-dołkowe pole golfowe. Dawniej był tu jeszcze basen, ale dziś już nie ma po nim śladu.

Teraz tereny sportowe w Szombierkach przeszły następną modernizację. Kolej przyszła na jedno z boisk treningowych, które od pewnego czasu przegrywało z naturą i coraz bardziej zarastało. Po przeprowadzeniu analiz geologicznych i przygotowaniu koniecznej dokumentacji Ośrodek Sportu i Rekreacji wyłonił w przetargu wykonawcę prac budowlanych. Została nim firma Interhall z Katowic, która zobowiązała się zmodernizować boisko za 1,8 mln zł.

W zasadzie boisko powstało na nowo. Robotnicy wykonali nową podbudowę wraz z drenażem, dodatkowo wzmacniając grunt tzw. geokratą, dzięki czemu płyta obiektu ma podwyższoną nośność i powinna być bardziej odporna na szkody górnicze. Boisko otrzymało nawierzchnię ze sztucznej trawy umożliwiającej grę przez cały rok, wymagającej mniej zabiegów pielęgnacyjnych i tańszej w utrzymaniu niż naturalna murawa.

Obiekt został wyposażony w nowe bramki, piłkochwyty, dwa boksy dla rezerwowych zawodników oraz sześć masztów zapewniających 200 lux światła. Do boiska doprowadzono drogę dojazdową z korony stadionu, a także wyprofilowano przylegający do niego nasyp, który wiosną ma zostać obsiany trawą.

To nie koniec zmian na boisku treningowym Szombierek. W tym roku OSiR zamierza jeszcze ustawić tu kontenery szatniowe i sanitarne oraz trybunę na ok. 100 miejsc. Całość ma zostać także ogrodzona. Dodatkowe prace przy boisku powinny zakończyć się do czerwca 2016 roku.

Drużyna Szombierki Bytom już teraz korzysta ze zmodernizowanego obiektu. W sobotnie południe widzowie mieli okazję przyglądać się sparingowi z Ruchem II Chorzów, który odbył się właśnie na przebudowanym boisku.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon