Dwa oddziały po remoncie

Szpital Specjalistyczny nr 1 w Bytomiu może pochwalić się kolejnymi dwoma wyremontowanymi oddziałami. Pacjenci mogą korzystać już z odnowionego i oddanego do użytku na początku lutego, Oddziału Hematologii oraz Oddziału Okulistyki, który jest dostępny od 1 marca.

Byt wyremont o okulistyki

Po generalnym remoncie do dyspozycji bytomian oddano zupełnie odnowiony, obejmujący powierzchnię 935 m2 Oddział Okulistyki. Znajduje się na nim 21 miejsc dla pacjentów. Renowacje objęły także Oddział Hematologii, który wyposażony jest w 31 łóżek, w tym dwa intensywnej opieki medycznej. Na bytomską Hematologię składa się ponad 750 m2.

Oddziały są dziś dużo bardziej komfortowe – sale chorych są wygodne i wyposażone w łazienki. Szpital zyskał także nowoczesne pomieszczenia zabiegowe. Na Oddziale Okulistyki pojawiły się nowe ciemnie oraz dobrze wyposażone sale operacyjne.

Przeprowadzony w bytomskiej placówce remont objął nie tylko roboty ogólnobudowlane i przebudowę pod kątem aktualnie obowiązujących przepisów oraz oczekiwań pacjentów i personelu medycznego. Na oddziałach wymieniono instalacje sanitarne, teletechniczne, elektryczne. Powstała także instalacja klimatyzacji i wentylacji.

W szpitalu pojawiał się także nowocześniejszy sprzęt i aparatura medyczna. Wykorzystano w tym celu możliwości wynikające z zadania inwestycyjnego „Modernizacja bazy diagnostyczno- zabiegowej Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu”.

To nie wszystko – remont w bytomskiej placówce objął także kompleksowe odnowienie pracowni: EMG, EEG oraz USG, które zlokalizowane są na czwartym piętrze budynku nr V.

Wprowadzone zmiany mają przełożyć się nie tylko na zwiększenie komfortu pacjentów, ale także podniesienie standardu świadczonych usług medycznych, a nawet rozszerzenie ich zakresu.

fot. Szpital Specjalistyczny nr 1 / Facebook

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon