III liga: Szombierki wyszarpały zwycięstwo

Dopiero w trzecim wiosennym meczu Szombierki Bytom zdobyły pierwsze punkty i to od razu trzy. "Zieloni" byli zespołem lepszym od rezerwy Piasta Gliwice, ale niewiele brakowało, a bytomianie podzieliliby się punktami.

Słabszy początek rundy wiosennej w wykonaniu "Zielonych" wprowadził sporo nerwowości przy Modrzewskiego. Porażka z Odrą Opole była wkalkulowana, ale już brak punktów w starciu z ostatnią w tabeli Piotrówką był wielkim rozczarowaniem.

Piłkarze Szombierek musieli w sobotę pokonać rezerwę Piasta Gliwice, aby nadal być w grze o utrzymanie w III lidze. Na szczęście gliwiczanie nie wysłali do Bytomia piłkarzy z pierwszej drużyny grającej w Ekstraklasie, choć to było możliwe z racji przerwy na mecze reprezentacji.

Pierwsza połowa była pod dyktando bytomskich piłkarzy, a szczególnie aktywny był Jacek Jarnot. Pierwszego gola zdobył jednak Mateusz Lebek, który udanie strzelił sprzed pola karnego. Kilka minut później zabrakło centymetrów, aby było już 2:0. Rafał Kuliński wykonywał rzut wolny z szesnastego metra, a piłka po jego strzale odbiła się od poprzeczki.

Po zmianie stron sytuacja na boisku niewiele się zmieniła. "Zieloni" nadal atakowali, ale w zespole Radosława Osadnika brakowało piłkarza, który popisałby się skutecznością i podwyższył na 2:0. Piast natomiast sporadycznie kontrował i dwanaście minut przed końcem dopiął swego. Sędzia podyktował rzut karny dla gości, a jego skutecznym wykonawcą był Daniel Kraska. Zrobiło się 1:1 i pojawiła się obawa, że po dobrym meczu Szombierki zostaną z jednym punktem.

Bytomianie jednak wiele razy udowadniali, że grają do końca. W 82. minucie w polu karnym znalazł się Tomasz Rybak, który strzałem po ziemi umieścił piłkę w siatce. To podłamało rezerwę Piasta, która nie była już w stanie po raz drugi doprowadzić do remisu.

Szombierki nadal są w strefie spadkowej, ale do bezpiecznego miejsca tracą tylko dwa punkty. Bardzo ważny będzie następny pojedynek z rezerwą Górnika Zabrze.

Szombierki Bytom - Piast II Gliwice 2:1 (1:0)

Bramki: Lebek (17), Rybak (82) - Kraska (78. karny).

Szombierki: Rafał Maścibrzuch - Dawid Skrzypiński, Michał Staszowski, Daniel Lipok, Jakub Stefaniak, Jacek Jarnot (89. Adrian Filauer), Rafał Kuliński, Tomasz Rybak, Mateusz Lebek, Marcin Stokłosa (65. Mateusz Majsner), Robert Smoliński (72. Krzysztof Krzykawski).

Piast: Jakub Freitag - Jarosław Piewko, Bartosz Madejski (72. Wojciech Walkowski), Filip Kendzia, Mariusz Gabrych, Dominik Budzik, Adam Dobosz, Marcin Ruda (75. Marek Jonda), Igor Sapała (28. Denis Gojko), Daniel Kraska, Mikołaj Gola (46. Sebastian Kubik).