Jak odnowić stary Rozbark?

Od miesiąca w kilku dzielnicach trwają konsultacje społeczne Gminnego Programu Rewitalizacji. W środę odbędzie się jedno z ostatnich spotkań z mieszkańcami starego Rozbarku.

Byt makieta pl barbary

Pierwszy raz Urząd Miejski w tak aktywny sposób przeprowadza konsultacje w Bytomiu. Do tego zadania magistrat zatrudnił kilka niezależnych podmiotów, które od końca maja co kilka dni spotykają się z mieszkańcami Śródmieścia, starego Rozbarku, Bobrka i Kolonii Zgorzelec. Celem jest ustalenie oczekiwań lokalnej społeczności i wypracowanie kształtu rewitalizacji tych dzielnic.

Konsultacje powoli dobiegają końca. Bytomianie mają ostatnie dni, aby zgłosić problemy, jakie występują w ich okolicy, przedstawić własne uwagi i zaprezentować pomysły na przyszłość. Zostało niewiele czasu, by włączyć się do współtworzenia wizji zmian w swojej dzielnicy.

Najbliższe spotkanie odbędzie się w starym Rozbarku, w Centrum Edukacyjno-Kulturalne im. Gorczyckiego przy kościele św. Jacka. Zaprasza na nie bytomskie stowarzyszenie Miasto dla Mieszkańców, które prowadzi konsultacje w tej dzielnicy. Uczestnicy poznają dotychczasowe ustalenia specjalistów i będą mogli przedstawić własne spostrzeżenia, w jaki sposób Rozbark powinien zostać poddany rewitalizacji. Spotkanie rozpocznie się o 18:00 i potrwa do 20:00.

Więcej informacji o prowadzonych konsultacjach można znaleźć na stronie BytomOdnowa.pl.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Choinka na skwerze Szynol

Zamiast na śmietnik, to do ziemi

Bytomski Śpiący Lew

Uszkodzonego przez wandali Śpiącego Lwa poddano konserwacji

Sylwia Widzisz Pronobis

Dzięki kryzysowi uniknęliśmy pomników na miarę Areny Gliwice

Polana w lesie

Nadleśnictwo chce mocno przerzedzić bytomski las

Tramwaj i choinka

Z Bytomia na Sylwester z Polsatem tramwajem

Alicja Omięcka

Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!

Byt zespol ec szombierki

Zespół wypracuje pomysł na EC Szombierki