Jak odnowić stary Rozbark?

Od miesiąca w kilku dzielnicach trwają konsultacje społeczne Gminnego Programu Rewitalizacji. W środę odbędzie się jedno z ostatnich spotkań z mieszkańcami starego Rozbarku.

Byt makieta pl barbary

Pierwszy raz Urząd Miejski w tak aktywny sposób przeprowadza konsultacje w Bytomiu. Do tego zadania magistrat zatrudnił kilka niezależnych podmiotów, które od końca maja co kilka dni spotykają się z mieszkańcami Śródmieścia, starego Rozbarku, Bobrka i Kolonii Zgorzelec. Celem jest ustalenie oczekiwań lokalnej społeczności i wypracowanie kształtu rewitalizacji tych dzielnic.

Konsultacje powoli dobiegają końca. Bytomianie mają ostatnie dni, aby zgłosić problemy, jakie występują w ich okolicy, przedstawić własne uwagi i zaprezentować pomysły na przyszłość. Zostało niewiele czasu, by włączyć się do współtworzenia wizji zmian w swojej dzielnicy.

Najbliższe spotkanie odbędzie się w starym Rozbarku, w Centrum Edukacyjno-Kulturalne im. Gorczyckiego przy kościele św. Jacka. Zaprasza na nie bytomskie stowarzyszenie Miasto dla Mieszkańców, które prowadzi konsultacje w tej dzielnicy. Uczestnicy poznają dotychczasowe ustalenia specjalistów i będą mogli przedstawić własne spostrzeżenia, w jaki sposób Rozbark powinien zostać poddany rewitalizacji. Spotkanie rozpocznie się o 18:00 i potrwa do 20:00.

Więcej informacji o prowadzonych konsultacjach można znaleźć na stronie BytomOdnowa.pl.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon