Otworzą market w miejscu dawnej zajezdni. Znamy datę otwarcia

W sąsiedztwie Lidla przy ul. Witczaka wyrósł nowy obiekt handlowy inspirowany architekturą dawnej zajezdni tramwajowej, która stała w tym miejscu. Budynek jest już gotowy i już tylko godziny dzielą nas od otwarcia.

Byt market w miejscu zajezdni tramwajowej

Klienci będą mogli odwiedzić dwa minimarkety tekstylne, a także jeden z kosmetykami i chemią. Obok siebie znajduje się tam Rossmann, KIK oraz Pepco. Dziś, pracownicy wykonywali ostatnie czynności związane z otwarciem, a hostessy zapraszały do przybycia 13 sierpnia do sklepów.

Obok hali powstał parking połączony zarówno z Gwarecką, jak i z ulicą Witczaka poprzez miejsca postojowe przy Lidlu. Dzięki temu klienci wszystkich czterech sklepów, będą mieć ułatwiony dojazd do budynków.

Jak zwykle przy otwarciu tego typu obiektów, możemy spodziewać się niespodzianek. Co przygotowano? Gry i konkursy z nagrodami, zniżki 13 i 14 sierpnia na cały asortyment, a także minisesję fotograficzną. O tej ostatniej informuje KIK na swojej stronie na Facebooku. Z kolei Rossmann zapowiada gratisy dla wszystkich, którzy zrobią zakupy w drogerii przez pierwsze dwa dni pracy sklepu.

Nawiązanie do zabytku

Wielu Bytomian jeszcze pamięta, że na placu przy Lidlu stała niegdyś zabytkowa hala zajezdni (wpierw tramwajowej, a później autobusowej). Warto zaznaczyć, że wzdłuż ulicy Witczaka kursowała pierwsza linii tramwajowa na Górnym Śląsku, łącząca Piekary Śląskie z Bytomiem. Mimo protestów społeczników w 2013 roku rozebrano budynek. Od tego momentu, aż do czasu rozpoczęcia budowy plac pozostawał niewykorzystany. Nowa hala, którą postawił Green Hills Investment z Warszawy nawiązuje swoim wyglądem do poprzedniczki, lecz jest od niej mniejsza i inaczej usytuowana.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon