To koniec targowiska na Stroszku? Rozwiązano umowę dzierżawy

Będziemy się musieli pożegnać z targowiskiem na Stroszku? Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu podjął decyzję o rozwiązaniu umowy dzierżawy terenu przy ul. Strzelców Bytomskich ze Stowarzyszeniem Kupców Cider Centrum. Dla przedsiębiorców, którzy chcą dalej prowadzić działalność poza targowiskiem, Bytom przygotuje propozycję najmu innych lokali w pobliżu.

Byt targ

Stowarzyszenie od miesięcy nie wywiązuje się z zawartej umowy

Niestety, już od półtora roku, mimo pomocy miasta Kupcom Cider Centrum od miesięcy stowarzyszenie nie wywiązuje się z zawartej umowy dzierżawy terenu przy ul. Strzelców Bytomskich. Dlatego Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu podjął decyzję o rozwiązaniu umowy.

- Rozumiemy, że każdy może mieć przejściowe problemy ze spłatą swoich zobowiązań, ale ważne jest, aby dotrzymywać warunków udzielonej pomocy. Stowarzyszenie Kupców Cider Centrum od dłuższego czasu nie wywiązuje się z umowy, dlatego jesteśmy zmuszeni ją rozwiązać – mówi Wojciech Harmansa, dyrektor MZDiM.

Obniżki czynszu nie przynosiły rezultatów

Wsparcie stowarzyszenia ze strony miasta było duże. Bytom obniżył specjalnie dla kupców wysokość czynszu dzierżawnego z 8 tys. zł miesięcznie do 5,1 tys. zł. Dodatkowo miasto już od 2018 roku dwukrotnie udzieliło pomocy de minimis stowarzyszeniu.

- Od początku 2019 r. spotykamy się z kupcami i wyciągamy do nich pomocną dłoń. W 2019 r. cofnęliśmy wypowiedzenie umowy dzierżawy terenu pod warunkiem terminowej spłaty zobowiązań, ograniczyliśmy powierzchnię targowiska, aby stowarzyszenie dało sobie radę ze spłatą czynszu. W ostatnich miesiącach obniżyliśmy nawet wysokość opłat o 50% ze względu na pandemię – mówi Michał Bieda, wiceprezydent Bytomia.

Warto przypomnieć, że rozwiązana umowa dzierżawy była zawarta tylko i wyłącznie ze stowarzyszeniem, a nie poszczególnymi kupcami. Dla pojedynczych przedsiębiorców, którzy chcą dalej prowadzić działalność poza targowiskiem, Bytom ma przygotować propozycję najmu lokali użytkowych w pobliżu dotychczasowego miejsca prowadzenia działalności.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Janusz Michałek KSSE Musimy porozmawiac o Bytomiu

„Architektura i mieszczańskość Bytomia to atut... biznesowy”

Bytom pomoc dla Ukrainy

Bytomianie pomagają Ukraińcom

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów

Prof. Tomasz Pietrzykowski

„Bytomiu, patrz uważnie, co się stało w Nikiszowcu”

Remont EC Szombierki dofinansowany z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji?

Remont EC Szombierki dofinansowany z funduszu UE?

Orszak Trzech Króli w Bytomiu

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Bytomia

Bytom nowe wiaty przystankowe

Nowe wiaty przystankowe w Bytomiu. Gdzie stanęły?