Sportowy kompleks doliny Bytomki już użytkowany, ale na otwarcie trzeba poczekać

Minęło już sporo czasu odkąd cztery boiska piłkarskie w dolinie Bytomki zostały ukończone. Powoli są już wykorzystywane, ale w dalszym ciągu nie zostały jeszcze w pełni oddane do użytkowania. Kiedy to nastąpi?

Byt kompleks boisk treningowych

Na otwarcie trzeba jeszcze poczekać

Wszystko uwarunkowane jest liczbą osób zarażonych koronawirusem. Jest jednak nadzieja, że bytomianie będą mogli korzystać z nowych obiektów sportowych już na początku jesieni.

- Jeśli sytuacja epidemiologiczna pozwoli, Ośrodek Sportu i Rekreacji planuje udostępnienie boisk w szerszym zakresie od września - tłumaczy Małgorzata Węgiel-Wnuk, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Bytomiu. - Z boisk korzystają obecnie bytomskie kluby sportowe - dodaje.

W październiku zeszłego roku zakończono realizację projektu: "Rewitalizacja terenów poprzemysłowych dzielnic Szombierki i Łagiewniki w dolinie rzeki Bytomki". Program zakładał przede wszystkim budowę czterech dużych boisk piłkarskich. Przez długi czas nie można było ich użytkować. Najpierw z powodu kwestii technicznych, potem czekano na rozpoczęcie sezonu letniego, w końcu plany pokrzyżował koronawirus.

Wielka sportowa inwestycja

Rekultywacja pogórniczego terenu dotyczyła także otoczenia kompleksu. Projekt umożliwił budowę czterech siłowni plenerowych, ścieżki dla pieszych, a także wcale niekrótkich, bo aż sześciokilometrowych dróg rowerowych. Dla przyjezdnych użytkowników infrastruktury sportowej zorganizowano parking, który pomieści 50 samochodów i 10 autokarów.

Inwestycja była w 85% finansowana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Restrukturyzacja trzydziestu hektarów obszaru kosztowała 24 miliony złotych.

Główny problem kompleksu stanowi jego lokalizacja. Teren jest położony między Kolonią Zgorzelec, stadionem w Szombierkach, polem golfowym i pozostałościami huty Zygmunt, czyli dość daleko od najbliższych osiedli. W związku z tym dotarcie tam może stanowić problem dla mieszkańców bez własnego samochodu.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt 81738273 3054370624597104 5415339210565484544 o

Bytomski sport wysoko w ogólnopolskim rankingu....

Byt 75580103 2524355877618272 294323925427421184 o

Karate: Michał Sowa podwójnym mistrzem świata

Byt polonia krzywy domek napis

Piłka nożna: Polonia Bytom ukarana walkowerem w...

Byt pilka

Piłka nożna: tylko Szombierki i Nadzieja z...

Byt szombierki bytom murawa wiaty

Piłka nożna: IV liga budzi się do życia

Byt bieg sw mikolajow

Mikołaje będą biegać dla Burych Misiów

Byt rajd szombierki

Rajdowcy znowu będą ścigać się w Szombierkach