Rozdano 80 tys. złotych na inicjatywy mieszkańców

Mozaiki, nasadzenia drzew, rewitalizacja podwórek czy dzień postaci z bajek – dwadzieścia trzy projekty otrzymają wsparcie w ramach bytomskiego regrantingu. To mikrodotacje na inicjatywy społeczne zaplanowane na terenie objętym rewitalizacją naszego miasta.

Byt sto zlotych

Ogromne zainteresowanie mikrodotacjami

Wnioski o mikrodotacje można było składać do końca września. Na projekty związane z działaniami społecznymi przewidziano maksymalnie 2,5 tys. zł, na inwestycje – 5 tys. zł. W sumie do rozdania było 80 tys. zł. Zainteresowanie bytomskim regrantingiem zaskoczyło organizatorów konkursu. Wpłynęło aż 45 projektów, z których członkowie komisji konkursowej wybrali 23.

- Projekty, które wybraliśmy, są zróżnicowane. Wśród nich są m.in. akcje związane z wykonaniem mozaik, nasadzeniami drzew, rewitalizacją podwórka. Tegoroczny konkurs pokazał po raz kolejny, że bytomianie potrafią się zjednoczyć i wspólnie działać dla dobra lokalnej społeczności – mówi Ewa Śliwoń ze Stowarzyszenie Manuffaktura, które jest jednym z operatorów regrantingu.

Kto otrzymał dofinansowanie z bytomskiego regrantingu?

Ogromne zainteresowanie regrantigiem spowodowało, że rozdysponowana całą kwotę i konkurs zakończył się już na pierwszym etapie. Wśród beneficjentów są m.in. lokalne stowarzyszenie, takie jak: „Bytom to nie hasiok”, „Miasto dla Mieszkańców” czy „Kopalnia aktywności”, fundacja „Śląskie obrazy”, a także bytomski hufiec ZHP oraz OSP „Górniki”. W tym tygodniu będą podpisywane umowy i wypłacane dotacje. Na liście rezerwowej znalazło się 16 projektów, które mogą otrzymać wsparcie jeśli ktoś z listy głównej zrezygnuje lub nie spełni wymagań formalnych.

Organizatorem konkursu na mikrodotacje w ramach Bytomskiego Funduszu Regrantingowego jest Miasto Bytom i jest on organizowany w ramach projektu rewitalizacji miasta. Operatorem regrantingu są Stowarzyszenie Manuffaktura i Fundacja Inqubator Teatralny, które wspólnie prowadzą Centrum Organizacji Pozarządowych – Lokal w Bytomiu.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon