Rozdano 80 tys. złotych na inicjatywy mieszkańców

Mozaiki, nasadzenia drzew, rewitalizacja podwórek czy dzień postaci z bajek – dwadzieścia trzy projekty otrzymają wsparcie w ramach bytomskiego regrantingu. To mikrodotacje na inicjatywy społeczne zaplanowane na terenie objętym rewitalizacją naszego miasta.

Byt sto zlotych

Ogromne zainteresowanie mikrodotacjami

Wnioski o mikrodotacje można było składać do końca września. Na projekty związane z działaniami społecznymi przewidziano maksymalnie 2,5 tys. zł, na inwestycje – 5 tys. zł. W sumie do rozdania było 80 tys. zł. Zainteresowanie bytomskim regrantingiem zaskoczyło organizatorów konkursu. Wpłynęło aż 45 projektów, z których członkowie komisji konkursowej wybrali 23.

- Projekty, które wybraliśmy, są zróżnicowane. Wśród nich są m.in. akcje związane z wykonaniem mozaik, nasadzeniami drzew, rewitalizacją podwórka. Tegoroczny konkurs pokazał po raz kolejny, że bytomianie potrafią się zjednoczyć i wspólnie działać dla dobra lokalnej społeczności – mówi Ewa Śliwoń ze Stowarzyszenie Manuffaktura, które jest jednym z operatorów regrantingu.

Kto otrzymał dofinansowanie z bytomskiego regrantingu?

Ogromne zainteresowanie regrantigiem spowodowało, że rozdysponowana całą kwotę i konkurs zakończył się już na pierwszym etapie. Wśród beneficjentów są m.in. lokalne stowarzyszenie, takie jak: „Bytom to nie hasiok”, „Miasto dla Mieszkańców” czy „Kopalnia aktywności”, fundacja „Śląskie obrazy”, a także bytomski hufiec ZHP oraz OSP „Górniki”. W tym tygodniu będą podpisywane umowy i wypłacane dotacje. Na liście rezerwowej znalazło się 16 projektów, które mogą otrzymać wsparcie jeśli ktoś z listy głównej zrezygnuje lub nie spełni wymagań formalnych.

Organizatorem konkursu na mikrodotacje w ramach Bytomskiego Funduszu Regrantingowego jest Miasto Bytom i jest on organizowany w ramach projektu rewitalizacji miasta. Operatorem regrantingu są Stowarzyszenie Manuffaktura i Fundacja Inqubator Teatralny, które wspólnie prowadzą Centrum Organizacji Pozarządowych – Lokal w Bytomiu.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt bytom plac zabaw

Plac zabaw i siłownia pod chmurką na Stroszku...

Byt schron przy ul spacerowej

Kolejne śląskie schrony wpisane do rejestru...

Byt most bytom

Mostek nad Stawem Łabędzim przeszedł naprawę....

Byt 03poli

Nowy radiowóz bytomskich policjantów

Bytomskie czworonogi czekają na adopcję

Bytomski4 miasto ludzie

Projekty do budżetu obywatelskiego tylko do piątku

Bytom zacieśnia współpracę gospodarczą