McDonald's już jest, a po drugiej stronie ulicy powstaje KFC

Przy jednym ze skrzyżowań na DK11 w Bytomiu będą dwa obiekty znanych amerykańskich sieci fastfood. Do istniejącego już McDrive wkrótce dołączy KFC.

Byt kfc stary stadion

Bary szybkiej obsługi typu drive-thru rosną w naszej okolicy jak grzyby po deszczu. Pod koniec ubiegłego roku otwarto McDrive przy ul. Strzelców Bytomskich, w lipcu działalność rozpoczął kolejny - tym razem na Karbiu przy ul. Wrocławskiej, a w budowie jest kolejna restauracja dla zmotoryzowanych.

Przy tym samym skrzyżowaniu, przy którym istnieje już wspomniany McDonald's na Stroszku powstaje właśnie obiekt sieci Kentucky Fried Chicken, czyli popularnego KFC słynącego ze skrzydełek kurczaka w chrupiącej panierce. Jego budowę przerwała na kilka miesięcy epidemia koronawirusa, jednak niedawno prace zostały wznowione. Inwestor na razie nie zdradza dokładnych terminów zakończenia robót, ale te posuwają się do przodu bardzo szybko, dlatego można się spodziewać, że McDrive rychło doczeka się konkurencji.

To będzie pierwszy obiekt tego typu pod marką KFC w Bytomiu. Restauracja będzie mieć powierzchnię 221 metrów kwadratowych. Wjazd na jej teren będzie odbywać się od strony ulicy Narutowicza. Budynek powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie centrum handlowego Stary Stadion, więc z pewnością spora część jego klienteli będzie się tam stołować.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon