Pościg za pijanym kierowcą w Miechowicach

Spożywanie alkoholu nigdy nie powinno iść w parze ze wsiadaniem za kierownicę pojazdu mechanicznego. Brakiem wyobraźni może „pochwalić” się pijany kierowca, który uciekał funkcjonariuszom, a następnie uszkodził radiowóz i swój samochód. Poznajmy szczegóły zdarzenia.

Byt poscig miechowice

Wczoraj, 31 stycznia po godzinie 17.00, dyżurny bytomskiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące kierowcy, który był najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu i poruszał się samochodem marki Opel po ulicy Frenzla w Miechowicach. Na miejsce natychmiast wysłano funkcjonariuszy z drogówki. Policjanci zauważyli pojazd odpowiadający zgłoszeniu, który właśnie opuszczał jeden z parkingów. Stróże prawa używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych próbowali zatrzymać kierowcę do kontroli. Ten jednak przewidując rozwój sytuacji postanowił uciekać. Funkcjonariusze niezwłocznie ruszyli w pościg za podejrzanym.

Kierowca Opla nie baczył na ostrzeżenia wysyłane przez policjantów. Podczas ucieczki łamał wszelkie przepisy ruchu drogowego. Jego zuchwałość nie znała granic – podejrzany, by nie zostać złapanym uderzył w policyjny radiowóz. Na ulicy Frenzla stracił jednak panowanie nad pojazdem i uderzył w uliczną latarnię. Ten moment wykorzystali mundurowi – postanowili obezwładnić i zatrzymać kierowcę. Badanie alkomatem potwierdziły przypuszczenia świadka – 31-latek w wydychanym powietrzu miał ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie. Dzisiaj usłyszał zarzuty. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 31-latek nie uniknie również odpowiedzialności za wszystkie wykroczenia, jakie popełnił w czasie ucieczki.

fot. M. Lochin

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt m m 39 646908

Nocna tragedia na drodze w Miechowicach

Byt samochod na torach1

Pijany kierowca dachował i zablokował ruch...

Byt JRG Bytom staw przy Kędzierzyńskiej

Mężczyzna utonął w stawie przy ul....

Byt pozar autobusu

Bytom. Pożar autobusu na Karbiu. Pojazd spłonął...

Byt covid19

Mieszkanka Bytomia ponownie zakaziła się...

Bytomski4 sambyt

Niedoszły samobójca okazał się pijany

Bytomski4 policja bytom

Ustalono sprawcę napadu na bank. Okazało się,...