Bytom. Wypadek na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Matejki. Wjechała na czerwonym

Chwilę przed godziną 9:00, 15 kwietnia 2021 r., w Bytomiu doszło do groźnego zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych marki Nissan.

Kierująca jadąca ulicą Matejki nie zastosowała się do sygnalizacji świetlnej. Mimo czerwonego światła, wjechała na ulicę Piłsudskiego, uderzając w bok poruszającego się prawidłowo samochodu drugiej z uczestniczek zdarzenia - to pierwsze informacje przekazane przez stanowisko kierowania ruchem.

Wypadek w Bytomiu na skrzyżowaniu Piłsudskiego i Matejki

Po skontaktowaniu się z jedną z uczestniczek zdarzenia okazuje się, że osoba, wcześniej podana przez policję jako sprawca, tak naprawdę została poszkodowana w tym wypadku.

W kierującą Nissanem, jadącą ulicą Matejki prawidłowo, uderzył samochód jadący z góry ulicy Piłsudskiego. Pojazd wjechał na skrzyżowanie mimo czerwonego światła, uderzając w jadącą prawidłowo kobietę. W wyniku wypadku samochód uległ poważnemu zniszczeniu. Poszkodowana w dalszym ciągu uskarża się na ból. Przekazane wcześniej informacje o tym, że nie chciała pomocy również są błędne. Kobieta zgodziła się na zbadanie stanu zdrowia.

Fot. ARC

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon