Bytom. Kierowca alfy romeo staranował znaki i samochody na ul. Mickiewicza. Dlaczego jechał po chodniku?

Spokojny wieczór 1 maja 2021 w Bytomiu zakłóciły wydarzenia z ul. Mickiewicza. Chwilę po godz. 19, służby zostały zadysponowane do kolizji, której sprawcą był kierujący samochodem marki Alfa Romeo

Pierwsze zgłoszenie dotyczyło zdarzenia, w którym brał udział 23-letni mieszkaniec Bytomia. Kierowca wsiadł do samochodu pod wpływem alkoholu, co potwierdziło przeprowadzone na miejscu badanie stanu trzeźwości.

Z relacji świadków wynika, że sprawca całego zajścia miał zostać wyszarpany ze swojego samochodu przez innego mężczyznę. 23-latek, próbując uciec, domknął drzwi i ruszył po chodniku, taranując znak drogowy i kilka zaparkowanych samochodów. Chwilę po zgłoszeniu interwencji przez jednego ze świadków, na miejscu pojawiły się straż pożarna i policja. Mieszkańcy pobliskich kamienic, zaniepokojeni sytuacją, zaczęli więc sprawdzać, czy ich samochody również nie zostały zniszczone podczas całego zdarzenia.

Kolizja, w której brał udział 23-letni mieszkaniec Bytomia została potwierdzona przez Komendę Miejską Policji w Bytomiu. Wiadomo, że mężczyzna był nietrzeźwy. W związku ze zdarzeniem, dyżurny komisariatu otrzymał jeszcze kilka innych sygnałów od mieszkańców ul. Mickiewicza. Ze wstępnych informacji wynika, że wszystkie dotyczyły kolizji i najprawdopodobniej były związane z początkowym zdarzeniem z udziałem młodego, nietrzeźwego kierującego.

Sprawa jest rozwojowa. Policjanci muszą oszacować, za ile strat odpowie mężczyzna. Spowodowanie licznych kolizji pod wpływem alkoholu nie pomoże mu uniknąć surowych konsekwencji.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon