Drugi dzień Śląskich Manewrów w Szombierkach. Jakie atrakcje czekają pod Szybem Krystyna?

W Bytomiu trwa kolejna edycja popularnego zlotu pojazdów militarnych. To wydarzenie, które co roku przyciąga wielu entuzjastów historii. W ten weekend, teren wokół Szybu Krystyna, to prawdziwa kopalnia różnorodnych atrakcji.

W okolicach południa zaplanowano przejazd ulicami miasta. Pojazdy odwiedzą kolejno ulice Zabrzańską, Konstytucji, Miechowicką, Frenzla, Stolarzowicką, Felińskiego, Frenzla, Francuską, Racjonalizatorów, Frenzla, Miechowicką, Wrocławską, Kolojową, Zabrzańską, Szyb Krystyna. W tym roku, pojazdy nie pojadą na rynek, a uroczyste powitanie prezydenta odbędzie się w strefie Parku Maszyn.

II dzień zlotu

To także okazja do zobaczenia występu Orkiestry Wojskowej z Bytomia, która wystąpi już o godz. 14:00. Podczas zlotu oglądać można różnorodne pojazdy militarne. Część z nich oferuje niecodzienne przejaźdżki. Udział w imprezie to okazja do zdobycia nowej wiedzy, dzielenia się swoją pasją i spędzenia czasu w towarzystwie różnych ciekawych osób. Strefa gastronomiczna i militarny jarmark czynne będą od 13:00 do 22:00. Spośród bogatej oferty wystawców - naprawdę jest w czym wybierać.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Szyby Krystyna i Ewa

Szyb Krystyna wystawiony na licytację

Przemo Łukasik

„Wyobraźmy to sobie - Szyb Krystyna w sercu nowej dzielnicy”

Muzeum Narodowe Kielce i panorama na Góry Świętokrzyskie

Perły Ziemi Świętokrzyskiej. Poznaj je z nowym przewodnikiem

Miasto z Piernika w Kolejkowie, Gliwice

Gdzie się wyrwać z rodziną w święta. Atrakcje czynne 26.12

Hotel Belmare 2

Jesienny odpoczynek nad polskim morzem? Dlaczego nie!

Byt Zdj Öcie G é wne

Krynica-Zdrój. Sprawdź jakie skrywa tajemnice

Elektrociepłownia (nie) miejska