Drugi dzień Śląskich Manewrów w Szombierkach. Jakie atrakcje czekają pod Szybem Krystyna?

W Bytomiu trwa kolejna edycja popularnego zlotu pojazdów militarnych. To wydarzenie, które co roku przyciąga wielu entuzjastów historii. W ten weekend, teren wokół Szybu Krystyna, to prawdziwa kopalnia różnorodnych atrakcji.

W okolicach południa zaplanowano przejazd ulicami miasta. Pojazdy odwiedzą kolejno ulice Zabrzańską, Konstytucji, Miechowicką, Frenzla, Stolarzowicką, Felińskiego, Frenzla, Francuską, Racjonalizatorów, Frenzla, Miechowicką, Wrocławską, Kolojową, Zabrzańską, Szyb Krystyna. W tym roku, pojazdy nie pojadą na rynek, a uroczyste powitanie prezydenta odbędzie się w strefie Parku Maszyn.

II dzień zlotu

To także okazja do zobaczenia występu Orkiestry Wojskowej z Bytomia, która wystąpi już o godz. 14:00. Podczas zlotu oglądać można różnorodne pojazdy militarne. Część z nich oferuje niecodzienne przejaźdżki. Udział w imprezie to okazja do zdobycia nowej wiedzy, dzielenia się swoją pasją i spędzenia czasu w towarzystwie różnych ciekawych osób. Strefa gastronomiczna i militarny jarmark czynne będą od 13:00 do 22:00. Spośród bogatej oferty wystawców - naprawdę jest w czym wybierać.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Śląskie Manewry 3

3 czerwca - XVII Zlot Pojazdów Militarnych „Śląskie Manewry”

Szyby Krystyna i Ewa

Szyb Krystyna wystawiony na licytację

CSRG

Dzień otwarty w CSRG

Zdjęcie główne UM Oswiecim dron 26

Oświęcim - wyprawa po skarb, podziemia i szlak murali

Restauracja Widzimisie w Bytomiu

Widzimisie w Parku Kachla w Bytomiu

Zdjecie glowne Brama Krakowska 1

Szydłów - królewskie miasteczko pachnące śliwką

Foto1

Sztuka w wykonaniu kolektywu artystycznego Lufcik na Korbkę