Wypadek na ul. Chorzowskiej. DK79 w kierunku Bytomia całkowicie zamknięta

Dziś rano, 5 lipca 2021, w Bytomiu doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego i autobusu, o którym pisaliśmy tutaj. W zdarzeniu rannych zostało 6 osób. Są już znane wstępne okoliczności. Policja podała także informację, o całkowitym zamknięciu ul. Chorzowskiej na czas wyciągania autobusu z torowiska.

Byt ok

Do zdarzenia doszło na jezdni w kierunku Bytomia. Kierujący pojazdem osobowym, podczas zmiany pasa ruchu z lewego na prawy, uderzył w jadący prawidłowo autobus linii 830. Kierowca autobusu podczas wykonywania manewru "odbicia" w prawo uderzył w słup sieci trakcyjnej na torowisku znajdującym się obok drogi. Zarówno autobus, jak i znajdujący się przed nim samochód osobowy zatrzymały się na torach. Jednym ze skutków wypadku jest zablokowanie ruchu tramwajowego.

Zamknięcie ulicy Chorzowskiej w Bytomiu

Około godz. 10:30, dyżurny policji przekazał do stanowiska kierowania informację o całkowitym zamknięciu Drogi Krajowej nr 79 w kierunku centrum Bytomia na czas prowadzenia prac. To jedyna z możliwości, która pozwoli na usunięcie autobusu z torowiska. Policja wyznaczyła objazd przez dzielnicę Łagiewniki. Wszyscy kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość, ponieważ rejon ulicy Łagiewnickiej aż do skrzyżowania ul. Zabrzańską jest bardzo zakorkowany. Według otryzmanych informacji, utrudnienia mają potrwać około godziny.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon