Podróżujesz autobusem? Linie jeżdżące z Bytomia wprowadzają zmiany

Pasażerowie linii autobusowych nr 20, 42, 184 i 201 będą musieli zmienić swoje stałe nawyki. Zarząd Transportu Metropolitarnego wprowadził zmiany w rozkładach jazdy. Będzie także inna obsługa przystanków.

Byt bytom linie wprowadzaja zmiany

Linia autobusowa nr 201

Na początku sierpnia została wprowadzona zmiana rozkładów jazdy linii autobusowej nr 201. Obsługuje nowy, jednokierunkowy przystanek Zgoda Ogródki Działkowe 01 w kierunku Chorzowa. Zmianie uległa także nazwa przystanków Zgoda Komandra na Zgoda Wiśniowa.

Linia autobusowa nr 42

Zmiany polegają głównie na przyspieszeniu kursu porannego w soboty, niedziele i święta z przystanku Będzin Kościuszki do Bytomia Dworca PKP z godz. 4.13 na godz. 4.01 z planowanym przyjazdem do dworca w Bytomiu o godz. 4.44. Zmiana ta ma umożliwić pasażerom skorzystanie z połączenia przesiadkowego na linię 183.

Przystanek Pyskowice Plac Wyszyńskiego został wyłączony z obsługi

W środę, 4 sierpnia wyłączono obsługę przystanku Pyskowice Plac Wyszyńskiego przez likwidację awarii przejść dla pieszych. Dlatego też zostały wprowadzone w tym rejonie zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w tym rejonie. Na czas prowadzenia prac wyłączono przystanek Plac Wyszyńskiego. Pasażerowie będą musieli wysiadać na przystanku zastępczym Pyskowice Szopena, na którym mają zatrzymywać się wszystkie linie autobusowe obsługujące dotychczas przystanek na Placu Wyszyńskiego.

Linia nr 20 i linia nr 184

Powyższe zmiany wpływają więc na obsługę linii nr 20 i 184. Nie będą obsługiwać przystanków Pyskowice Plac Wyszyńskiego 01 i 02 oraz Pyskowice Osiedle. Autobus linii 184 będzie obsługiwać przystanek Pyskowice Osiedle tylko w wybranych kursach.

Ponadto zmieni się również trasa linii nr 184 zarówno w kierunku Pyskowic, jak i Bytomia. Szczegóły dotyczące zmian w rozkładach jazdy dostępne są na stronie Zarządu Transportu Metropolitalnego

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon