Basen w SP nr 28 w Bytomiu-Łagiewnikach do gruntownego remontu. Miasto pozyskało 5 mln zł ze środków GZM

Nieczynny od 22 lat szkolny basen w bytomskich Łagiewnikach przejdzie kompleksowy remont. Miasto pozyskało 5 mln zł dofinansowania z GZM.

5 mln zl na remont basenu bytom

Łagiewnik odzyskają szkolny basen. 5 mln zł z GZM

Basen w Szkole Podstawowej nr 28 przy ul. Armii Krajowej w bytomskich Łagiewnikach pozostaje nieczynny od 2002 r. W środę 20 marca 2024 r. Bytom pozyskał 5 mln zł z Górnośląsko Zagłębiowskiej-Metropolii na przebudowę szkolnego basenu.

Środki pochodzą z Funduszu Odporności GZM, którego celem jest wspieranie najważniejszych miejskich inwestycji. Chodzi przede wszystkim o budowę i remonty dróg, szkół, przedszkoli, obiektów użyteczności publicznej, a także modernizację lokali mieszkalnych, zmianę systemów ogrzewania i termomodernizację.

Roboty ruszą jeszcze w tym roku. Jaki zakres prac?

Inwestycja zostanie zrealizowana w formule ,,zaprojektuj i buduj". Jeden wybrany wykonawca zaprojektuje i zrealizuje całość prac budowlanych, niezbędnych do ponownego uruchomienia basenu. W najbliższym czasie miasto ma ogłosić postępowanie o zamówienie publiczne. Zgodnie z planem roboty mają ruszyć jeszcze w tym roku. Uczniowie z Łagiewnik skorzystają z basenu w nowym roku szkolnym 2024/2025.

Wykonawca naprawi nieckę basenową i zamontuje nową rynnę przelewową. Gruntowny remont przejdą hala basenowa i pomieszczenia sanitarne. Inwestycja obejmuje również wykonanie robót instalacyjnych związanych z hydrauliką i wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Wymieniona zostanie stacja uzdatniania wody basenowej, instalacja elektryczna oraz oświetlenie. Po zakończeniu wszystkich robót basen przejdzie niezbędne kontrole i po uzyskaniu stosownych zezwoleń zostanie dopuszczony do użytku.

Mdk 2 bytom karb nowe oswietlenie 6

Może Cię zainteresować:

Młodzieżowy Dom Kultury w Karbiu w nowym świetle. Nad wejściem zawieszono kolorowy neon

Autor: Redakcja Bytomski

21/03/2024

Bouldering puchar polski w bytomiu 23 marca 2024 3

Może Cię zainteresować:

Puchar Polski w Boulderingu już 23 marca 2024 r. w Bytomiu. Zawodnicy powalczą w czterech kategoriach

Autor: Szymon Karpe

19/03/2024

Hokeistki polonii bytom zdobyly mistrzostwo polski 2

Może Cię zainteresować:

Hokeistki Polonii Bytom zdobyły mistrzostwo Polski. Pokonały ,,Kojotki" 3:1. Medale wręczał legendarny Tadeusz Nikodemowicz

Autor: Redakcja Bytomski

17/03/2024

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon