Puchar Polski w Boulderingu już 23 marca 2024 r. w Bytomiu. Zawodnicy powalczą w czterech kategoriach

W sobotę 23 marca 2024 r. w Bytomiu odbędzie się kolejne ogólnopolskie wydarzenie sportowe: Puchar Polski w Boulderingu. ,,Przyjdź i zobacz rywalizację o tytuł najlepszego wspinacza!" - zachęcają organizatorzy z KS Skarpa Bytom.

Bouldering - co to takiego?

Bouldering to wspinaczka po zazwyczaj wolnostojących, kilkumetrowych blokach skalnych bez użycia asekuracji liną. Głazy (naturalne lub sztuczne) mają do czterech metrów wysokości i otoczone są specjalnymi matami pozwalającymi uniknąć kontuzji w razie upadku. Bouldering jest sportem zyskującym w ostatnim czasie na popularności. Niektórzy traktują go jako ciekawszą formę tradycyjnego treningu siłowego.

Zawodnicy powalczą o Puchar Polski w Bytomiu

W sobotę 23 marca o godz. 9:00 w Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych w bytomskim Rozbarku rozpoczną się zawody o Puchar Polski w Boulderingu. Wezmą w nich udział najlepsi w Polsce zawodnicy oraz goście z Ukrainy. Oprócz zawodników bytomskiego KS Skarpa Bytom, zobaczymy też wspinaczy m.in. z Gliwic, Tarnowskich Gór, Bielska-Białej, Opola, Częstochowy, Lublina, Łodzi, Tarnowa i Krakowa. Rywalizacja o tytuł mistrza i cenne punkty w klasyfikacji Pucharu Polski będzie prowadzona w czterech kategoriach:

  1. młodzieżowcy
  2. juniorzy
  3. juniorzy młodsi
  4. młodzicy

Organizatorem wydarzenia jest KS Skarpa Bytom i Polski Związek Alpinizmu. Partnerem zawodów jest Ministerstwo Sportu i Turystyki, a patronat nad imprezą objął prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

- Wstęp na zawody jest bezpłatny, dlatego zachęcamy miłośników wspinaczki do kibicowania najlepszym w kraju młodym zawodnikom uprawiającym ten coraz popularniejszy sport w Polsce - zachęca Skarpa Bytom.
Zawodnicy powalczą o Puchar Polski w Bytomiu
Zawodnicy powalczą o Puchar Polski w Bytomiu
Hokeistki polonii bytom zdobyly mistrzostwo polski 2

Może Cię zainteresować:

Hokeistki Polonii Bytom zdobyły mistrzostwo Polski. Pokonały ,,Kojotki" 3:1. Medale wręczał legendarny Tadeusz Nikodemowicz

Autor: Redakcja Bytomski

17/03/2024

Sportowy laur bytomia 2

Może Cię zainteresować:

Sportowy Laur Bytomia. Do kogo trafi tym razem? Miasto zachęca do zgłaszania kandydatów

Autor: Szymon Karpe

15/03/2024

Modernizacja place zabaw przedszkola bytom BO 3

Może Cię zainteresować:

Remont placów zabaw przy przedszkolach w Bytomiu. Inwestycja za prawie pół miliona zł gotowa. Projekt wybrali mieszkańcy w Budżecie Obywatelskim

Autor: Redakcja Bytomski

13/03/2024

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon