Będzie przeprowadzka komisariatu w Szombierkach

Policjanci z Szombierek wkrótce będą urzędować w nowym miejscu. Umożliwi to przeprowadzka jednej z miejskich instytucji.

Policja szombierki

Obecnie Komisariat IV mieści się w zabytkowym budynku przy ulicy Zabrzańskiej 91. Przed wojną stanowił on część dawnego kompleksu szkolnego, jednak dziś najlepsze lata ma już za sobą, choć w ostatnich latach przeprowadzano w nim szereg różnych remontów.

Jak poinformował Urząd Miejski w Bytomiu, już niebawem stróże prawa z Szombierek przeniosą się do budynku przy ul. Zielnej 25b, gdzie do niedawna mieściła się siedziba Bytomskich Mieszkań. Obiekt jest po termomodernizacji, a ponadto znajduje się przy nim spory parking.

Siedziba Bytomskich Mieszkań w nowej lokalizacji

Będzie to możliwe, ponieważ wszystkie działy Bytomskich Mieszkań zgromadzono w jednej lokalizacji - przy ul. Armii Krajowej 54b w Łagiewnikach. Wcześniej poszczególne biura jednostki mieściły się w dwóch różnych dzielnicach, oddalone od siebie aż o 4,5 kilometra, co powodowało różne utrudnienia zarówno dla pracowników, jak i klientów.

Z Szombierek do Łagiewnik zostały przeniesione działy: lokalowy, najmu socjalnego, eksploatacji, techniczny oras sekretariat. Numery telefonów oraz adresy mailowe pozostały bez zmian.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon