Będzie więcej nowych mieszkań w Bytomiu. Osiedle Bolko się rozrośnie

Mieszkaniowa inwestycja w północnej części Śródmieścia wchodzi w kolejną fazę. Na osiedlu Bolko powstanie kompleks budynków wielorodzinnych, w których znajdzie się blisko setka nowych mieszkań.

Osiedle Bolko to kameralna inwestycja deweloperska zlokalizowana przy ulicy Północnej w pobliżu zabytkowego szybu Bolko i słynnego Bolko Loftu. Za jego architekturę odpowiada ceniona pracownia Medusa Group, na czele której stoją Przemo Łukasik i Łukasz Zagała. W pierwszym etapie wybudowano tam dwa ciągi niskich, dwupiętrowych budynków z 48 mieszkaniami. Mieszkańcy lokali na parterze mają do dyspozycji własne ogródki, zaś mieszkania położone na wyższych kondygnacjach dysponują balkonami i tarasami. Całość została utrzymana w surowym, industrialnym charakterze z żółtymi akcentami kolorystycznymi we wnękach i na balustradach.

Mieszkania w pierwszym etapie już się praktycznie wyprzedały. Osiedle ma wygodną lokalizację, bo choć znajduje się na obrzeżach miasta i panuje tam spokój, to jednak jest położone w pobliżu sklepów, szkół, przychodni i przystanków komunikacji publicznej, a dodatkowo jest stąd bardzo blisko do węzła autostrady A1, co zapewnia łatwy dojazd do Gliwic czy Katowic. Bolko jednocześnie posiada zalety mieszkania w centrum, jak i poza miastem.

W lutym inwestor przedstawił projekt drugiego etapu. Przy ulicy Północnej docelowo ma powstać 8 trzypiętrowych bloków. Znajdzie się w nich w sumie 48 mieszkań o powierzchni od 28 do 98 mkw. Podobnie, jak w pierwszym etapie lokale będą posiadać ogrody, balkony i tarasy. Co ciekawe część z nich będzie umiejscowiona na dachach. Pod budynkami powstanie podziemna hala garażowa, zaś na wszystkie kondygnacje będzie docierać cichobieżna winda. Ceny poszczególnych mieszkań zaczynają się już od ok. 220 tys. zł.

Prace budowlane już ruszyły. Mieszkania są oferowane w stanie deweloperskim, dlatego każdy nabywca będzie mógł urządzić je po swojemu. Realizacja pierwszych czterech bloków ma potrwać do końca 2025 roku.

Byt osiedle bolko

Może Cię zainteresować:

Rozbark. Zaczęła się budowa osiedla Bolko. To projekt bytomskiej pracowni Medusa Group

Autor: Katarzyna Pachelska

22/03/2021

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon