Blok z mieszkaniami na wynajem powstaje w Rozbarku. Będzie miał basen na dachu!

Przy ul. Musialika w dzielnicy Rozbark w Bytomiu, tuż koło rozbarskiej promenady, powstaje nowy budynek. Wbrew pozorom nie będzie to market, jak niektórzy sądzą, a blok z mieszkaniami na wynajem. I to z luksusami! Buduje go prywatna firma.

Przy ul. Feliksa Musialika w dzielnicy Rozbark od kilku miesięcy widać nową budowę. Nie powstaje tu nowy market a - jak głosi żółta tablica informacyjna - "budynek mieszkalny wielorodzinny".

Budynek z mieszkaniami tylko na wynajem

Więcej szczegółów zdradza Jarosław Szczerba, właściciel pobliskiego 4-gwiazdkowego Seven Hotelu i restauracji Atelier Rozbark oraz znajdującej się przy tej samej ulicy firmy Orbitgaz Bytom.

- Ta dzielnica powoli się zmienia na lepsze. Budujemy tutaj blok z 40 mieszkaniami tylko na wynajem - tłumaczy Szczerba. - Chcemy stworzyć pięć apartamentów wyposażonych w saunę i jacuzzi. Na dachu będzie ogólnodostępny taras oraz nieduży basen o wymiarach 3,5 metra na 7 metrów. Na dole budynku będzie ogólna sauna dostępna dla wszystkich. Do każdego mieszkania będzie przynależeć piwnica wyposażona w lodówkę - dodaje.

Szczerba zakłada, że czynsz za najmniejsze mieszkanie będzie wynosić około 1500 zł miesięcznie plus media. Wysokość opłaty będzie uzależniona nie tylko od metrażu, ale również od stopnia wyposażenia mieszkania. Miejsce parkingowe będzie dodatkowo płatne.

Trzy 100-metrowe apartamenty z jacuzzi i sauną

Powierzchnia większości mieszkań będzie wynosić od 40 do 65 m2. Większości, bo będą też trzy 100-metrowe apartamenty. Budynek będzie miał cztery piętra. W środku zostanie zamontowana winda. Budynek będzie wyposażony też w podjazd dla osób z niepełnosprawnościami. Miejsca parkingowe będą usytuowane tylko na zewnątrz.

Każde mieszkanie będzie mieć wyposażoną kuchnię oraz sprzęt AGD typu lodówka i pralka. W większości przypadków lokatorzy będą musieli wstawić tylko swoje meble do pokoi. Jednak inwestor przewiduje, że lokale na dwóch piętrach będą wyposażone również w meble.

- Dla naszej firmy to inwestycja, dzięki której chcemy się zabezpieczyć na różne scenariusze życia. Mamy ambicję, by w Rozbarku zrobić coś ciekawego - mówi Jarosław Szczerba.

Inwestycja ma być gotowa za dwa lata, w 2024 roku.

Pl wolskieg 7

Może Cię zainteresować:

Bytomskie Mieszkania remontują kamienice. Zawarto umowę na kolejną

Autor: Daniel Lekszycki

02/08/2022

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon