Był ogień i zachwyt publiczności! Strażackie pokazy na bytomskim rynku

Strażacy i inni „ludzie ognia” obchodzili swoje święto 4 maja – patronuje im św. Florian, który wspominany jest właśnie tego dnia. Z tej okazji dwa dni później na bytomskim rynku strażacy zorganizowali pokaz swoich umiejętności.

Był ogień i zachwyt publiczności. Strażacy zaprezentowali m.in. jak się gasi płonący olej, pokazali sprzęt ratownictwa technicznego i drogowego oraz wyposażenie i samochody jednostek OSP z Bytomia.

Widzowie mogli się także dowiedzieć jak się zachować podczas pożarów i wypadków samochodowych. W pokazie wzięli udział druhowie z trzech bytomskich jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej - OSP Górniki, OSP Stolarzowice i OSP Sucha Góra.

Na bezpieczeństwem mieszkańców Bytomia czuwa ponad 250 strażaków

Jak przypominają w bytomskim Urzędzie Miejskim nad bezpieczeństwem mieszkańców miasta czuwa ponad 250 strażaków - 150 w ochotniczych zastępach (w tym około 100 z uprawnieniami do czynnego udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych) oraz 110 zawodowych strażaków.

- W zeszłym roku bytomscy strażacy PSP i OSP wyjeżdżali do 2772 akcji. Pomagali i organizowali pomoc dla uchodźców z Ukrainy oraz brali udział w wielu pokazach i spotkaniach propagujących zasady ochrony przeciwpożarowej – wyliczają w bytomskim ratuszu.

Uroczyste obchody Dnia Strażaka zaplanowano w Komendzie Miejskiej PSP w Bytomiu na 31 maja 2023 r. Podczas spotkania zostaną wręczone odznaczenia dla wyróżniających się strażaków PSP i OSP oraz nominacje na wyższe stopnie służbowe.

Kopalnia Dolomitu Blachówka w Bytomiu

Może Cię zainteresować:

Majówka w Wielkim Kanionie. Arizona? Nie. Nie trzeba lecieć do USA, wystarczy wybrać się do Bytomia i Tarnowskich Gór

Autor: Patryk Osadnik

06/05/2023

Pierwsze od 16 lat nowe przedszkole w Bytomiu

Może Cię zainteresować:

Pierwsze od 16 lat przedszkole powstało w Bytomiu. Przyjmie łącznie 300 dzieci [ZDJĘCIA]

Autor: Martyna Urban

05/05/2023

Wieza zegarowa IV LO w Bytomiu

Może Cię zainteresować:

Inny niż wszystkie symbol architektury Bytomia. Ta wieża

Autor: Redakcja

04/05/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon