Pierwsze od 16 lat przedszkole powstało w Bytomiu. Przyjmie łącznie 300 dzieci [ZDJĘCIA]

Już za kilka tygodni otwarte zostanie pierwsze od szesnastu lat przedszkole w Bytomiu. Do placówki zostaną przeniesione dzieci z przedszkola przy ul. Nowej 66, a następnie z Przedszkola Miejskiego nr 23 przy ul. Bławatkowej 3. Dzięki inwestycji powstało 275 miejsc dla przedszkolaków i 25 dla dzieci w wieku od 1 do 3 roku życia.

Nowe przedszkole w Bytomiu - wkrótce otwarcie

Na przełomie maja i czerwca 2023 roku pierwsze przedszkolaki ze starego przedszkola przy ul. Nowej 66 zaczną korzystać z nowej placówki w Miechowicach przy ul. Nowej 66. Natomiast od nowego roku szkolnego przeniesione zostaną dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 23 przy ul. Bławatkowej 3 w Miechowicach. Budowa placówki trwała od marca 2022 roku.

- Nowoczesne, przestronne, ale przede wszystkim zbudowane z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszego miasta. Cieszę się, że pierwsze od 16 lat nowe przedszkole już wkrótce oddamy dzieciom i kadrze pedagogicznej - podkreśla Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Nowo wybudowana placówka będzie przeznaczona dla 300 dzieci, z czego dla 275 przedszkolaków oraz 25 dzieci w wieku od 1 do 3 lat.

Czas na ostatnie poprawki w Przedszkolu nr 58 w Bytomiu

Obiekt, który zostanie otwarty za kilka tygodni przeszedł już odbiory strażaków oraz Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Przedszkole czeka jeszcze kontrola Sanepidu oraz uzupełnienie wyposażenia m.in. regały, szafki, stoliki, krzesła i biurka.

- W nowym przedszkolu mamy już w pełni wyposażoną kuchnię oraz szatnie. Umowa na dostarczenie pozostałego umeblowania została już podpisana a z wykonawcą jesteśmy cały czas w kontakcie. Gdy tylko dotrą meble rozpoczniemy ich montaż, co umożliwi przeniesienie dzieci i kadry pedagogicznej do nowego obiektu - wyjaśnia prezydent Bytomia.

W nowej placówce będzie funkcjonować 11 oddziałów przedszkolnych oraz jeden oddział żłobkowy z osobnym wejściem. W placówce zostało wydzielonych sześć części: żłobek, przedszkole, pomieszczenie administracyjno-socjalne, pomieszczenia gospodarczo-techniczne, blok żywieniowy, a także pomieszczenia wspólne, czyli: szatnie, salę wielofunkcyjną oraz pokój dla pedagoga i logopedy.

Budowa nowego przedszkola to I etap całego projektu. W ramach II etapu inwestycji wykonana zostanie rozbiórka starego przedszkola oraz zagospodarowanie terenu. Dodatkowo powstanie parking na 20 miejsc postojowych oraz plac zabaw. II etap inwestycji rozpocznie się po przeniesieniu przedszkola ze starego budynku, a ich zakończenie planowane jest jeszcze w 2023 roku.

Warto podkreślić, że dzięki inwestycji od 1 września liczba miejsc w przedszkolach w Miechowicach wzrośnie do około 720, gdzie obecnie są to 653 miejsca.

Plany nowego centrum Bytomia z lat 70.

Może Cię zainteresować:

Nowy ratusz i rynek a do tego wielka demolka aż do ul. Chrzanowskiego. Plany nowego centrum Bytomia z lat 70.

Autor: Marcin Zasada

02/04/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon