Bytom. Miał trzy zakazy prowadzenia pojazdów, mimo tego dalej jeździł. Wpadł w ręce bytomskiej policji

Nie jeden, nie dwa a trzy zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych miał na sumieniu kierowca złapany przez policję w Bytomiu. Jak widać, nie przeszkadzało mu to w tym, by wsiąść za kółko. Teraz będzie miał spore problemy.

Policja Śląska
Zatrzymanie bytom

W ostatni weekend policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji Bytomiu, zatrzymali do kontroli kierującego seatem ibizą, który przekroczył dopuszczalną prędkość.

Jak się okazało, 34-latek jadący Aleją Jana Pawła II nie tylko popełnił wykroczenie. Kierował samochodem pomimo trzech czynnych prawomocnych zakazów prowadzenie pojazdów mechanicznych, wydanych przez Sąd Rejonowy w Sieradzu oraz Częstochowie. Teraz po raz kolejny o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Jak informują bytomscy policjanci, sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów określonego rodzaju w razie skazania osoby uczestniczącej w ruchu drogowym za przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, w szczególności, jeżeli z okoliczności popełnionego przestępstwa wynika, że prowadzenie pojazdu przez tę osobę zagraża bezpieczeństwu w komunikacji.

W wyroku karnym sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów na określony czas. Obowiązkowo zakaz orzeka się w przypadku skazania za jazdę pod wpływem alkoholu lub pomimo cofnięcia uprawnień. Jest to szczególnie dotkliwy środek. Może być orzeczony nawet dożywotnio.

Złamanie zakazu stanowi kolejne przestępstwo, które zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Dodatkowo sąd obowiązkowo orzeka kolejny zakaz prowadzenia pojazdów.

Policjant lewe papierosy

Może Cię zainteresować:

Naraził państwo na straty. Miał w mieszkaniu setki paczek papierosów bez akcyzy

Autor: Redakcja Bytomski

17/06/2024

Stabilo bytom

Może Cię zainteresować:

Bytomska firma zatrudnia. Poszukiwani są Serwisanci Taboru Kolejowego

Autor: Redakcja Bytomski

14/06/2024

Stojak rowerowy krakowska

Może Cię zainteresować:

Stacje już są. Kiedy start Metroroweru w Bytomiu?

Autor: Daniel Lekszycki

13/06/2024

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon