Bytom: Trwa zbiórka na radiowęzeł w Szkole Podstawowej nr 51. Uczniowie chcą spełnić swoje marzenie

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 51 w Bytomiu są zdeterminowani, aby spełnić swoje marzenie. Na portali zrzutka.pl zorganizowali zbiórkę na zakup szkolnego radiowęzła.

Uczniowie w bytomiu zbieraja na radiowezel

Zbiórka na radiowęzeł w Szkole Podstawowej nr 51

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu zorganizowali zbiórkę na szkolny radiowęzeł. Ma on umilić czas spędzany w szkolnych murach i ułatwić przepływ informacji. Pozwoli zamienić głośny dzwonek na przyjemną melodię i rozwijać umiejętności uczniów w zakresie nowoczesnych technologii. Inicjatywę Samorządu Uczniowskiego wspiera cała szkolna społeczność.

- Chcemy, aby szkoła stała się jeszcze bardziej nowoczesnym i przyjaznym miejscem. Jako przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego aktywnie działamy, wspieramy oddolne inicjatywy uczennic i uczniów, starając się systematycznie je realizować - czytamy w opisie zbiórki.

Uczniowie chcą spełnić swoje marzenie

Zakup głośników do kilkudziesięciu pomieszczeń, montaż i przygotowanie centrum radiowęzła z komputerem, mikserem i mikrofonem to koszt co najmniej 50 tysięcy złotych. Zebrana kwota zostanie przekazana w formie darowizny na rzecz Rady Rodziców SP nr 51. Zbiórka na portalu zrzutka.pl potrwa do 24 lipca 2024 r. Na razie udało się uzbierać niecałe 4 tys. zł.

- To marzenie uczennic i uczniów nie tylko tych aktualnie uczęszczających do szkoły, ale także wielu absolwentek i absolwentów. Tym razem młodzież jest mocno zdeterminowana - mówi Magdalena Koloch, radna, nauczycielka i opiekunka Rady Samorządu Uczniowskiego.

Uczniowie zorganizowali już trzy akcje, podczas których prowadzili kiermasze, a dochód z nich w wysokości 1500 zł przekazali na realizację swojego marzenia. O pomoc zwrócili się też do sponsorów i odbyli już pierwsze spotkania z potencjalnymi darczyńcami. Do wsparcia inicjatywy będą zachęcać 7 czerwca podczas szkolnego pikniku.

Kulinarny ogien

Może Cię zainteresować:

Z miłości do jedzenia, czyli Pierwszy Marsz Śląskiej Gastronomii w Bytomiu

Autor: Aleksandra Szlęzak

01/06/2024

Michalki sucha gora bytom 2024 6

Może Cię zainteresować:

Michałki w Suchej Gorze znowu udane. Był rzut nudelkulą i wyścig z jajkiem. Festyn ma już ponad dwadzieścia lat

Autor: Redakcja Bytomski

31/05/2024

Wizyta techniczna w hali peronowej bytomskiego dworca PKP

Może Cię zainteresować:

W hali peronowej bytomskiego dworca kolejowego trwają ostatnie prace modernizacyjne

Autor: Aleksandra Szlęzak

29/05/2024

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon