Michałki w Suchej Gorze znowu udane. Był rzut nudelkulą i wyścig z jajkiem. Festyn ma już ponad dwadzieścia lat

Za nami festyn Michałki w Suchej Górze. Na uczestników w każdym wieku czekały konkursy, koncerty i sporo atrakcji. Dopisała frekwencja i dobry nastrój. Suchogórski festyn to już tradycja licząca ponad dwie dekady.

W czwartek 30 maja 2024 r. mieszkańcy Suchej Góry i osiedla Stroszek kolejny raz bawili się na festynie, tradycyjnie zwanym Michałkami. Jego historia sięga 2000 roku, kiedy zorganizowano go po raz pierwszy. Pomysłodawcą imprezy integrującej mieszkańców było suchogórskie stowarzyszenie, które wraz z parafią pw. św. Michała Archanioła zapoczątkowały trwającą do dziś tradycję. Aktualnie, już od kilku lat, głównym organizatorem festynu jest Klub Sportowy STS Czarni - Sucha Góra.

Rzut nudelkulą i wyścig z jajkiem, czyli Michałki 2024

Liczne konkursy i atrakcje zapewniły dobrą zabawę wszystkim gościom. Na najmłodszych uczestników czekały animacje, malowanie twarzy, pokaz tresury psów i kucyki. Oczywiście nie mogło też zabraknąć szaleństwa na dmuchańcach.

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Sucha Góra przeprowadzili szkolenie z pierwszej pomocy i kilka interesujących pokazów. Wśród konkursów z nagrodami szczególne zainteresowanie wzbudził tradycyjnie skierowany do uczestniczek festynu rzut nudelkulą i dziecięcy wyścig z jajkiem. Odbył się również michałkowy lot gołębi.

O muzyczną część imprezy zadbali uczniowie szkoły muzycznej „Bronix”, z kolei gwiazda wieczoru Jacek Silski porwał wszystkich do wspólnej zabawy. Imprezę zakończyło Hello Party, czyli audycja wyjazdowa Radia Piekary.

Partnerami wydarzenia byli: Gmina Bytom, Stowarzyszenie „Towarzystwo Suchogórskie”, Śląskie Składy Węgla “Zibi”, Parafia św. Michała Archanioła w Suchej Górze, Radio Piekary, Gabinet Podologiczno-Kosmetyczny Kamila, Ochotnicza Straż Pożarna w Bytomiu Suchej Górze.

Wizyta techniczna w hali peronowej bytomskiego dworca PKP

Może Cię zainteresować:

W hali peronowej bytomskiego dworca kolejowego trwają ostatnie prace modernizacyjne

Autor: Aleksandra Szlęzak

29/05/2024

Schronisko dla zwierzat bytom 3

Może Cię zainteresować:

,,Stawiamy na łapy" w Bytomiu. Schronisko dla bezdomnych zwierząt do modernizacji. Projekt wybrali mieszkańcy w Budżecie Obywatelskim

Autor: Szymon Karpe

28/05/2024

Już wkrótce rozpocznie się remont ul. Nickla

Może Cię zainteresować:

Już wkrótce rozpocznie się kompleksowa przebudowa ul. Nickla. Miasto podpisało umowę

Autor: Aleksandra Szlęzak

28/05/2024

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon