Bytom wystąpi w filmie Netflixa. Na planie Kulm Jr., Lubos i Woronowicz

W Bytomiu zrealizowano zdjęcia do najnowszej produkcji Netflixa. Za film odpowiadają twórcy jednych z największych hitów polskiego kina ostatnich lat.

Ewa Zielińska
Nagranie strazacka

Producenci na razie starają się zbyt wiele nie ujawniać na temat swojego projektu. Film powstaje pod roboczym tytułem "Bokser". Jak podaje portal NaEkranie.pl, jego twórcą jest Maciej Kawulski, znany zawodnik MMA i współzałożyciel federacji KSW, który w ostatnich latach realizuje się na niwie filmowej jako reżyser. Stanął za kamerą takich tytułów, jak "Underdog", "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa", "Jak pokochałam gangstera", a także remake'u Akademii Pana Kleksa, który będzie mieć swoją premierę w styczniu.

Rolę główną w "Bokserze" zagra Eryk Kulm Jr. ("Filip"). Obok niego na ekranie pojawią się Eryk Lubos ("Underdog", "Zabić bobra", "Boisko Bezdonych") i Adam Woronowicz ("Teściowie", "Popiełuszko. Wolność jest w nas"). Produkcja jest realizowana przez Open Mind Production dla Netflixa.

Jak wskazuje tytuł, fabuła filmu ma opowiadać historię boksera. Wbrew wcześniejszym plotkom, nie będzie to produkcja oparta na życiu Dariusza Michalczewskiego, lecz będzie przedstawiać losy fikcyjnej postaci.

W październiku ekipa filmowa przyjechała na Śląsk. Zdjęcia odbywały się m.in. w dawnej strażnicy Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Strażackiej, na placu Klasztornym, a także w IV Liceum Ogólnokształcącym, które niedawno wygrało plebiscyt Silesia Film Commission na Śląską Lokację Filmową 2023. Nagrania odbyły się również w Elektrociepłowni Zabrze oraz w świętochłowickich Lipinach.

Data premiery nie jest jeszcze znana.

Sikorak

Może Cię zainteresować:

"Sikorak" został najbardziej filmowym miejscem w woj. śląskim. Zwycięzcę wybrali internauci

Autor: Martyna Urban

20/06/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon