Bytomianin brązowym medalistą Mistrzostw Świata. To nie pierwszy sukces Krzysztofa Budzisza

W Belgii odbyły się Mistrzostwa Świata w biegach przeszkodowych. W rywalizacji udział wziął Krzysztof Budzisz. Zawodnik bytomskiego klubu OCR Socios Silesia pokonał ponad 40 przeszkód na dystansie standardowym 12 kilometrów, dzięki czemu zdobył brązowy medal.

UM w Bytomiu
Krzysztof Budzisz brązowym medalistą mistrzostw świata w Belgii

Bytomianin Krzysztof Budzisz medalistą Mistrzostw Świata OCR

W dniach 14-17 września w belgijskim mieście Genk odbyły się Mistrzostwa Świata OCR organizowane przez Międzynarodową Federację Sportów Przeszkodowych. W zawodach wystartował bytomianin Krzysztof Budzisz. Zawodnik bytomskiego klubu OCR Socios Silesia pokazał klasę, pokonując w znakomitym czasie ponad 40 przeszkód na dystansie standardowym 12 kilometrów. Ostatecznie w uplasował się na trzecim miejscu w kategorii 44-49 lat.

- Czas na podsumowanie i analizę po MŚ OCR 2023 Belgia – Genk. Start na dystansie short 3 km AG 45-49 20+ przeszkód miejsce 8. Przypadek i niewiedza dotknięcia belki nie wybacza - medal uciekł. Start na dystansie standard 12 km AG 45-49 40 + przeszkód 3 miejsce - podsumował zawody bytomianin.

Krzysztof Budzisz to utytułowany zawodnik w OCR. Jest trzykrotnym medalistą Mistrzostw Europy w biegach przeszkodowych w swojej kategorii wiekowej oraz drużynowo - zdobył srebrny i brązowy medal indywidualnie oraz brąz drużynowo. Był drużynowym Mistrzem Polski OCR, indywidualnym Mistrzem Polski na krótkim i długim dystansie. W 2021 roku judoka brał udział w programie „Ninja Warrior Polska” emitowanym na antenie telewizji Polsat, gdzie zadaniem zawodników było pokonanie wymagającego toru przeszkód.

Krzysztof Budzisz zapowiedział udział w mistrzostwach Polski w Stalowej Woli oraz zawodach m.in. Śląskiej Ligi OCR. W ramach niej 29 października zawodnicy i zawodniczki będą rywalizować w Skarpie Bytom.