Bytomianin nagrał cover popularnego utworu Imagine Dragons. Obejrzało go kilkadziesiąt tys. osób

Acapella jest dość niepopularnym stylem muzycznym w Polsce. Polega ona na stworzeniu utworu jedynie przy wykorzystaniu głosu. Zwolennikiem tego stylu jest Jakub Jaroń. Bytomianin postanowił nagrać cover popularnego kawałka Imagine Dragons "Follow You". Efekt? Blisko 40 tysięcy wyświetleń w serwisie YouTube.

FB Jakub Jaroń
Jakub Jaroń nagrał cover utworu Imagine Dragons

Bytomianin nagrał cover utworu "Follow You" Imagine Dragons

"Follow You", "Still", "Tennessee Whiskey" - to tylko kilka z kawałków nagranych przez Jakuba Jaronia. Bytomianin zaczął tworzyć jeszcze w trakcie studiów podjętych na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Pierwszy kawałek zatytułowany "When The Sun Goes Down" został opublikowany w marcu 2018 roku.

- Muzyką dość mocno zainteresowałem się kiedy kontuzja wykluczyła mnie z trenowania judo. Musiałem znaleźć inne zajęcie, hobby. Szybko przerodziło się to w pasję i tak już zostało - tłumaczy Jakub Jaroń.

Choć jak przyznaje nie ma wykształcenia muzycznego. Umiejętności nabywał w młodzieżowym domu kultury i na prywatnych lekcjach. Przez kolejne lata opublikował jeszcze kilka utworów. W końcu w 2021 roku amerykański zespół Imagine Dragons ogłosił konkurs na cover utworu "Follow You".

- Kawałek "Follow you" Imagine Dragons od razu mnie kupił. Brzmieniowo bardzo mi się spodobał, więc postanowiłem nagrać cover. W domu, po swojemu. W konkursie udało mi się dojść do półfinałów, co było bardzo miłym doświadczeniem - wspomina.

Utwór przygotowany pod konkurs Imagine Dragons nie tylko spodobał się jury. Z pozytywnymi opiniami bytomianin spotkał się także ze strony internautów. W serwisie YouTube utwór został wyświetlony prawie 40 tysięcy razy. - "Ten cover jest tak dobry, że stał się moim ulubionym do tej pory. Zdecydowanie zasługujesz na więcej widzów i subskrybentów", "To jedna z moich ulubionych piosenek... Słowa nie są w stanie opisać tego co zrobiłeś. Dobra robota" - czytamy w komentarzach pod utworem "Follow You".

Bytomianin tworzy muzykę w wolnym czasie, jego kawałki można znaleźć nie tylko w serwisie YouTube, ale także na Facebooku. Skupią się przede wszystkim na muzyce instrumentalnej, a jego utwory nie są poddawane przeróbkom w programach. W przerwach od pracy w korporacji organizuje również kameralne koncerty. Ostatni jego kawałek, został opublikowany 6 sierpnia. Tym razem nie został stworzony w wersji acapella. Posłuchajcie.

Perkusja

Może Cię zainteresować:

Muzycy mogą liczyć na miasto? Urząd wielokrotnie oferował pomoc

Autor: Martyna Urban

06/03/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon