Bytomianin napadł i okradł starszego obywatela Niemiec. Teraz grozi mu nawet 12 lat więzienia

Na ulicy Arki Bożka doszło do rozboju. Bytomianin przewrócił na ziemię starszego obywatela Niemiec i w chwili bezbronności okradł go. Policjanci w trakcie poszukiwań ustalili tożsamość mężczyzny. Agresor przebywa obecnie w areszcie. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Rozbój

Bytomianin napadł starszego mężczyznę

Do zdarzenia doszło na początku kwietnia 2023 roku. Policjanci otrzymali zgłoszenie o rozboju, który miał miejsce na ulicy Arki Bożka. 72-letni obywatel Niemiec poinformował służby, że został zaatakowany przez nieznanego mężczyznę.

- Napastnik używając siły doprowadził 72-latka do stanu bezbronności, przewrócił na ziemię i skradł mu portfel z zawartością dokumentów i gotówki - informują policjanci z bytomskiej komendy.

Policjanci z wydziału śledczego rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Udało się im ustalić jego tożsamość, a do zatrzymania doszło w czwartek, 25 maja. Na wniosek prokuratora sąd zdecydował, że najbliższe trzy miesiące mężczyzna spędzi w areszcie. Za rozbój 38-letniemu mieszkańcowi Bytomia grozi kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Tablica karola miarki

Może Cię zainteresować:

Bracia byli głośno na klatce. Trafili do aresztu

Autor: Redakcja Bytomski

13/03/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon