Bytomianin wywołał fałszywy alarm w sądzie w Dąbrowie Górniczej. Grozi mu 8 lat więzienia

40-letni mieszkaniec Bytomia wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością, by nie użyć mocniejszych słów. Jego zachowanie wywołało ogromne zamieszanie i sparaliżowało pracę sądu w Dąbrowie Górniczej.

Śląska Policja
Aresztowanie policja

Zdarzenie miało miejsce w Dąbrowie Górniczej pod koniec 2023 r. Nieznany mężczyzna zadzwonił do jednego z wydziałów sądu rejonowego i poinformował o rzekomym podłożeniu ładunku wybuchowego. Policja natychmiast podjęła działania w celu zweryfikowania informacji i zabezpieczenia terenu. Po intensywnych poszukiwaniach okazało się, że zgłoszenie było fałszywe, a sytuacja nie stanowiła zagrożenia dla otoczenia.

Jednak działania, które zgodnie z prawem i procedurami musiały w tym czasie podjąć służby, wymagały znacznych nakładów czasu i środków. Przyczyniły się też do zakłócenia normalnego funkcjonowania sądu oraz otaczającej go społeczności.

Dąbrowscy kryminalni zajęli się sprawą, a ich ustalenia pozwoliły na ustalenie tożsamości podejrzanego. Okazało się, że "żartownisiem" był 40-letni mieszkaniec Bytomia. Mężczyzna został zatrzymany przez mundurowych w środę. Przedstawiono mu zarzut spowodowania fałszywego alarmu. Wkrótce stanie przed obliczem sądu. Grozi mu do 8 lat więzienia.

- Fałszywe alarmy bombowe są nie tylko nieodpowiedzialne, ale także poważnie zakłócają porządek publiczny i wymagają reakcji ze strony służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo - ostrzegają policjanci.
39 801715

Może Cię zainteresować:

Wyciągnął swoją dziewczynę na odludzie i ją pobił

Autor: Redakcja Bytomski

02/03/2024

Bytom nowe boisko w miechowicach zrealizuje firma bellsport

Może Cię zainteresować:

Nowe boisko w Miechowicach ma powstać jeszcze w tym roku. Projekt wybrali mieszkańcy w Budżecie Obywatelskim. Znamy wykonawcę inwestycji

Autor: Szymon Karpe

07/03/2024

Woolworth bytom chorzowska

Może Cię zainteresować:

100 lat temu mieli dom handlowy na Bulwarze. Słynna marka wraca do Bytomia

Autor: Daniel Lekszycki

06/03/2024

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon