Bytomska kamienica z XIX wieku przechodzi termomodernizację. Wkrótce stanie się wizytówką Rozbarku

XIX-wieczna kamienica mieszcząca się przy ulicy Witczaka przechodzi termomodernizację. W ramach prac wymienione zostaną także drzwi i okna, a elewacja frontowa będzie odnowiona. Ponadto po zakończeniu rewitalizacji, zostanie ogłoszony przetarg na remont 12 mieszkań mieszczących się w budynku.

Kamienica Petera Spyry przechodzi remont

Historyczna kamienica Petera Spyry przy ul. Witczaka przechodzi rewitalizację. Pierwszy etap prac budowalnych kamienicy pochodzącej z 1884 roku obejmie: wymianę okien i drzwi, odnowienie elewacji frontowej, a także remont klatki schodowej oraz wydzielenie łazienek w lokalach.

- To kolejna inwestycja, dzięki której pustostany zmienią się w lokale do zasiedlenia. Podobnie jak w przypadku ulicy Katowickiej 51, 53 i 59, również przy ul. Witczaka 37 zostanie nie tylko przeprowadzona kompleksowa termomodernizacja budynku, ale też remont 12 mieszkań - mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.

Kamienica już wkrótce stanie się wizytówką Rozbarku

Kamienica się na rogu ulicy Witczaka i Piłsudskiego kompleksowej rewitalizacji stanie się jedną z wizytówek Rozbarku. Wykonawca prac - firma TERMOPROJEKT Sp. z o.o z Rudy Śląskiej przeprowadził już termomodernizację i ocieplenie jednej ze ścian budynku, a pozostałe ściany już wkrótce przejdą remont.

W ramach umowy cały budynek przejdzie kompletną termomodernizację z wymianą źródeł ciepła, ocieplone zostaną wszystkie ściany kamienicy oraz wymienione okna i drzwi. Ponadto do sierpnia 2023 roku wymienione zostaną instalacje: wodno-kanalizacyjna, gazowa i elektryczna w całym budynku. Wykonawca wyremontuje także klatkę schodową oraz wydzieli łazienki w lokalach mieszkalnych.

Wyżej opisane prace wpisane są w pierwszy etap inwestycji. Po jego zakończeniu Bytomskie Mieszkania ogłoszą kolejny przetarg, w którym wyłoniony zostanie wykonawca remontu lokali mieszkalnych. W sumie miasto Bytom zyska kolejnych 12 mieszkań o powierzchni od 37 do 77 m2.

Elewacja kamienicy przy. ul. Piłsudskiego 34-36, Bytom

Może Cię zainteresować:

Zabytkowa kamienica przy ul. Piłsudskiego znowu lśni pięknem cegły. Odsłonięto elewację po renowacji

Autor: Katarzyna Pachelska

18/03/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon