Bytomska łuczniczka wygrała prestiżowe zawody. Pokonała dwukrotną medalistkę igrzysk paraolimpijskich

Bytomska łuczniczka Natalia Michalska z Czarnej Strzały Bytom wygrała 40. Memoriał Ireny Szydłowskiej w konkurencji łuku klasycznego. Na starcie imprezy w Parku Skaryszewskim stanęło 196 zawodniczek i zawodników. Złoty krążek zdobył także Jakub Dutkowski, zawodnik bytomskiego klubu.

Natalia Michalska zwyciężyła w Memoriale Ireny Szydłowskiej

W niedzielę, 11 czerwca Natalia Michalska z klubu Czarna Strzała Bytom pokonała dwukrotną brązową medalistkę igrzysk paraolimpijskich Milenę Olszewską (Kadra Narodowa Osób z Niepełnosprawnością) 6:0. Bytomska łuczniczka zdobyła pierwsze miejsce w kategorii senior - kobiety.

- Natalia Michalska po kwalifikacjach zajmowała 10 miejsce. W rundzie eliminacyjnej dzielnie walczyła i również dotarła do samego strzelania finałowego. W pojedynku o złoto zmierzyła się z Mileną Olszewską - zawodniczką START Gorzów i medalistką Igrzysk Paraolimpijskich. Natalia w tym starciu okazała się być bezkonkurencyjna i wygrała z wynikiem 6:0 - poinformował MLKS Czarna Strzała Bytom.

Oprócz Natalii Michalskiej bezkonkurencyjny okazał się Jakub Dutkowski, również zawodnik Czarnej Strzały Bytom. Po udanych kwalifikacjach zajmował 3 miejsce, następnie wygrał wszystkie swoje pojedynki. W finale zmierzył się z zawodnikiem Stelli Kielce - Karolem Rokita. Po bardzo zaciętym i wyrównanym pojedynku Dutkowski zwyciężył z wynikiem 6:4.

40. edycja Memoriału Ireny Szydłowskiej

Memoriał Ireny Szydłowskiej jest poświęcony łuczniczce, która dwukrotnie wystartowała w igrzyskach olimpijskich - w Monachium w 1972 roku oraz w Montrealu w 1976 roku. W olimpijskim debiucie, mając 44 lata, zdobyła srebrny medal. Warto podkreślić, że był to pierwszy krążek polskich łuczników w olimpijskich startach. W dorobku miała również dwa tytuły mistrzyni świata, a sześć razy wpisała się na listę rekordzistek świata.

Bytomian finalistą Studenckiego Nobla

Może Cię zainteresować:

Bytomianin został finalistą Studenckiego Nobla. Jest jednym z dziesięciu najlepszych studentów w Polsce

Autor: Martyna Urban

12/06/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon