Bytomska Orkiestra Muzyki Nowej wystąpi 16 grudnia 2023 r. w pięknie odrestaurowanej sali koncertowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Bytomiu

Przed nami ostatni koncert z cyklu „Rezydencje mobilne OMN”. Orkiestra Muzyki Nowej wystąpi 16 grudnia (w sobotę) w pięknie odrestaurowanej sali koncertowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. F. Chopina w Bytomiu.

Orkiestra muzyki nowej bytom

"Rezydencje mobilne" to nowy cykl koncertów bytomskiej Orkiestry Muzyki Nowej, prezentowanych w szkołach i uczelniach artystycznych przy aktywnej współpracy ze społecznością tych instytucji.

Koncert Orkiestry Muzyki Nowej 16 grudnia w Bytomiu

W programie koncertów znajdują się wybitne dzieła światowej literatury muzycznej ostatnich dekad zestawiane z najciekawszymi polskimi utworami XX i XXI wieku oraz prawykonaniami kompozycji twórców związanych z lokalnymi środowiskami artystycznymi.

- Ważnym elementem tego projektu będzie udział studentów, uczniów i …. publiczności w wykonaniach niektórych utworów - mówi Alicja Molitorys z Orkiestry Muzyki Nowej.

Ostatni koncert „Rezydencji mobilnych OMN” zaplanowano w pięknie odrestaurowanej Sali koncertowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. F. Chopina w Bytomiu. W programie znajdują się trzy arcydzieła II połowy XX wieku, pozwalające publiczności nieobeznanej z muzyką współczesną doświadczyć nowych brzmień oraz podziwiać czołową śpiewaczkę muzyki nowej - Agatę Zubel. W programie koncertu przewidziano czynny udział słuchaczy. Do wspólnej gry zaprosi ich kompozytor Przemysław Scheller w prawykonaniu utworu partycypacyjnego „W lesie”.

Sobota, 16 grudnia, godzina 17:00
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Bytomiu
Wstęp wolny

Program:

  • Luciano Berio - Folk Songs
  • Witold Lutosławski - Preludia taneczne
  • Paweł Mykietyn – Eine kleine Herbstmusik
  • Przemysław Scheller - W lesie - utwór partycypacyjny z udziałem publiczności *prawykonanie

Wykonawcy:

  • Agata Zubel - sopran
  • Szymon Bywalec - dyrygent
  • Orkiestra Muzyki Nowej

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.
Patronat medialny: POLMIC

Malgorzata walewska

Może Cię zainteresować:

Premiera w Operze Śląskiej w Bytomiu: "Bal maskowy" Giuseppe Verdiego z udziałem m.in. Małgorzaty Walewskiej

Autor: Katarzyna Pachelska

05/12/2023

Jarmark swiateczny bytom 09

Może Cię zainteresować:

Zimowa plenerowa parada z Mikołajem już w niedzielę 10 grudnia 2023 r. w Bytomiu

Autor: Katarzyna Pachelska

05/12/2023

Bytomski Jarmark Świąteczny

Może Cię zainteresować:

Rusza Bytomski Jarmark Świąteczny. Będą kolędy, fire show i pokazy rzeźbienia w lodzie

Autor: Redakcja

01/12/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon