Bytomska policjantka uratowała wystraszonego i obolałego psa

Po ulicy błąkał się wystraszony owczarek. Kulejącym na jedną nogę psem zaopiekowała się bytomska dzielnicowa, która dopiero zmierzała na służbę.

KMP Bytom
Dzielnicowa uratowala psa

W minioną środę około 7:00 sierżant sztabowa Monika Kurek jadąc do pracy zauważyła dużego psa w typie owczarka niemieckiego, który wystraszony stał na środku ulicy Odrzańskiej. Przejeżdżające samochody miały duże trudności w ominięciu czworonoga.

Dzielnicowa z Komisariatu Policji III w Bytomiu zatrzymała swoje auto w bezpiecznym miejscu i zbliżyła się do zwierzęcia. Jak się okazało, pies był łagodny i posłuszny. Przywołany przez Monikę Kurek zeszedł z jezdni, a policjantka mogła się nim zaopiekować. Czworonóg był na tyle ufny, że zauważywszy otwarte drzwi, sam wskoczył do samochodu.

O wszystkim dzielnicowa poinformowała dyżurnego komisariatu, który następnie powiadomił pracowników schroniska dla zwierząt. Pies jednak nie posiadał ani obroży, ani czipa, dlatego ustalenie jego właściciela będzie trudne. Z pewnością jakiegoś ma, ponieważ wyglądał na zadbanego i był nauczony podróżować samochodem. W schronisku udzielono mu pomocy lekarza weterynarii i teraz czeka na swojego właściciela.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon